×

11 nieznanych możliwości, jakie może dać Ci Twój smartfon. Z pewnością się przydadzą!

Każdego dnia w sieci pojawia się mnóstwo porad, które nie tylko ułatwiają nam życie, ale sprawiają, że nabiera ono zupełnie innych barw.

Tym razem przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek, dzięki którym robienie zdjęć Twoim smartfonem nie będzie już takie samo jak dotychczas.

Zestaw słuchawkowy jako wyzwalacz migawki

Mniej oczywistym zastosowaniem zestawu głośnomówiącego jest użycie go jako spustu migawki.

Jak to działa: podłącz słuchawki do smartfona, otwórz aplikację aparatu i naciśnij przycisk „+” w celu zrobienia zdjęcia.

Selfie z wieloma osobami

Zdarza się, że ciężko jest objąć obiektywem wszystkich, podczas gdy chcemy zrobić sobie wspólne selfie. Na szczęście jest na to sposób!

Wykorzystaj w tym celu małe, plastikowe karty i zegnij je w pół po to, aby można było umieścić między nimi telefon, a następnie użyj samowyzwalacza lub zestawu słuchawkowego w celu zrobienia zdjęcia.

Zdjęcia panoramiczne

Używaj funkcji panoramicznego robienia zdjęć, aby uchwycić wszystko na jednej fotografii.

Jak to działa: wybierz odpowiednią funkcję i rozpocznij przenoszenie telefonu w wybranym przez Ciebie kierunku. W ten sposób możesz kilkukrotnie uwiecznić na jednym zdjęciu daną osobę – musi przemieścić się w inne miejsce, gdy tylko osoba robiąca zdjęcie straci ją z zasięgu aparatu.

Aplikacja RollWorld

Istnieje wiele aplikacji, które pozwalają nam na dodanie bardzo ciekawych efektów. RollWorld jest bez wątpienia jedną z nich!

Jak to działa: istnieje wiele aplikacji, które pozwalają nam na dodanie bardzo ciekawych efektów. RollWorld jest bez wątpienia jedną z nich.

Zdjęcia robione pod wodą

Fotografowanie pod wodą za pomocą smartfona jest znacznie wygodniejsze, niż przy użyciu zwykłego aparatu. Okazuje się, że wcale nie potrzebujesz w tym celu wodoodpornego telefonu!

Włóż telefon do pustej szklanki, a następnie napełnij ją częściowo wodą. Zdjęcie zrobisz przy użyciu podłączonego zestawu słuchawkowego. W przypadku większej ilości wody, należy umieścić telefon w szczelnie związanej prezerwatywie. To naprawdę się sprawdza!

Użyj reflektora

Niektóre zdjęcia wymagają dodatkowego oświetlenia. Świetnie nadają się do tego różnego rodzaju materiały odblaskowe, które pomogą rozjaśnić ciemne obszary dodając im swojego blasku.

HDR

Funkcja HDR łączy ze sobą kilka zdjęć o różnej jasności. Taka opcja sprawia, że fotografie są jaśniejsze i bardziej kolorowe.

Zrobione w trybie HDR zdjęcia zajmują więcej miejsca, więc korzystaj z tej funkcji tylko wtedy, kiedy uważasz to za stosowne: podczas robienia zdjęć zachodom słońca, zielonym drzewom, pięknym kwiatom itd.

Przyczep telefon do balona

Aby robić zdjęcia z powietrza, wcale nie potrzebujesz w tym celu kosztownego drona. Wystarczy, że przyczepisz telefon do… balona!

Co należy zrobić: weź duży, napełniony helem balon i przyklej do niego telefon przy użyciu taśmy. Wypuść balon na długim sznurku i zrób zdjęcie przy użyciu samowyzwalacza.

Okulary przeciwsłoneczne jako filtr polaryzacyjny

Dobre okulary mogą sprawić, że woda będzie wydawać się bardziej przejrzysta, a niebo znacznie ładniejsze.

Co należy zrobić: Wystarczy, że zrobisz zdjęcie przez okulary. Jeśli chcesz, aby efekt był jeszcze lepszy, upewnij się, że okulary mają polaryzację.

Dodaj odblask

Piękny, kolorowy odblask może sprawić, że Twoje zdjęcia będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Wszystko czego potrzebujesz to kawałek kolorowego, półprzezroczystego papieru.

Co należy zrobić: weź kolorowy papier i umieść go tuż przed obiektywem, aby nadać zdjęciu kolorowego blasku.

Wykorzystuj inne zdjęcia

Twój smartfon może pomóc Ci w stworzeniu kreatywnych zdjęć.

Co należy zrobić: Znajdź w sieci zdjęcia lub wykorzystaj elementy innego obrazu do stworzenia nietypowego autoportretu. Daj się ponieść swojej wyobraźni, a efekty będą niesamowite!

Może Cię zainteresować

zamknij