Kategorie Lajfhaki

Przed wyjazdem na kilka dni, zostaw w zamrażalniku kubek z monetą oraz zamarzniętą wodą

Wszyscy czasem wyjeżdżamy na wakacje albo w podróże służbowe. Zawsze wtedy pojawia nam się w głowie lista rzeczy, które powinny być zrobione.

Czy zamknęliśmy okna? Czy wyłączyliśmy kuchenkę? Być może podczas twojej nieobecności nastąpiła awaria prądu i zamrożone jedzenie nie jest najbezpieczniejsze, ale jak to sprawdzić?

Pewna kobieta wpadła na genialny pomysł, który w całej swojej prostocie okazuje się skuteczny. Prosta sztuczka pomoże ci rozstrzygnąć czy jedzenie nie zamarzło ponownie i jest zdatne do spożycia.

Filiżanka z lodem

For those of you that are evacuating from the coast, I just heard a great tip. It's called the one cup tip. You put a…

Publiée par Sheila Pulanco Russell sur Mercredi 5 octobre 2016

Napełnij filiżankę lub kubek wodą i umieść w zamrażarce na noc. Gdy woda zamarznie, na wierzchu połóż monetę. Jeśli po powrocie do domu moneta będzie „zatopiona” oznacza to, że lodówka nie działała prawidłowo, a żywność była mrożona ponownie, więc najprawdopodobniej nie nadaje się do jedzenia.

Kostki lodu

Przed wyjazdem na kilka dni, zostaw w zamrażalniku kubek z monetą oraz zamarzniętą wodą

Innym sposobem jest umieszczenie kostek lodu w foliowym woreczku. Jeśli stracą kształt, również będzie to oznaczało, że w czasie twojej nieobecności wszystko zostało rozmrożone.

Dzięki tym banalnie prostym sztuczkom z łatwością stwierdzisz, czy mrożona żywność nadaje się do jedzenia. Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałam!