×

6 prostych sposobów na pozbycie się muszek owocówek. Wyeliminują wszystkie insekty

Ostatnio po zrobieniu kompotu wyrzuciłam owoce do śmietnika w kuchni i po kilku godzinach natychmiast żałowałam swojej decyzji. W całym mieszkaniu roiło się od stada malutkich muszek, które dosłownie dorwały się do resztek owoców.

Muszki owocówki składają na raz blisko 500 jaj! Jak więc można się ich pozbyć jeśli tak szybko rodzą się nowe insekty?

Oto kilka sposobów, które skutecznie pozwolą Ci wyeliminować każdą muszkę owocówkę! Wybierz najbardziej odpowiadającą Ci metodę i stwórz pułapkę idealną.

#1 Ocet

Tutaj najlepiej sprawdzi się niefiltrowany ocet jabłkowy. Wystarczy wlać niewielką ilość do szklanki, a następnie przykryć naczynie folią. Folię zabezpiecz gumką recepturką, a za pomocą wykałaczki zrób w niej kilka dziurek. Muszki owocówki uwielbiają zapach octu, dlatego szybko będą chciały skorzystać z darmowej uczty, którą przygotowałaś. Kiedy insekty wpadną do środka, nie będą mogły już wydostać się ze pułapki.

#2 Cytryna

youtube.com

Z jakiegoś powodu te małe owady lubią też cytrynę, dlatego też ten owoc jest świetny na stworzenie pułapki numer dwa. Weź plastikowy pojemnik, następnie przekrój cytryną na pół i wyciśnij z niej sok. Sok wraz z wyciśniętą połówką cytryny, umieść w pojemniczku. Na przykrywce zrób otwór – wystarczająco duży, aby muchy mogły przez niego wlecieć, ale na tyle mały, żeby insekty nie mogły znaleźć drogi ucieczki. Zamieść pokrywkę na pojemniku i ustaw w miejscu gdzie znajduje się najwięcej muszek.

#3 Cukier, przyprawy i mleko

pixabay.com

Do tego urządzenia potrzebujesz 110 gramów cukru, około 50 gramów mielonego czarnego pieprzu, a także dużej ilości mleka. Umieść wszystkie składniki w dużym rondlu i dokładnie je wymieszaj. Następnie przelej do filiżanki i zostaw na kuchennym blacie. Mieszanina naśladuje aromat i słodycz dojrzałych owoców, dlatego też insekty szybko się do niego zlecą.

#4 Czerwone wino

pixabay.com

Znasz te wieczory kiedy otwierasz butelkę wina i nie dopijasz resztek pozostawionych na dnie? Przyznam się, że mi też zdarza się to bardzo rzadko, ale jednak czasami taka sytuacja ma miejsce. Wino jest kwaśnym napojem, który lubią nie tylko ludzie, ale także muszki owocówki. Butelkę z resztą wina pozostaw otwartą – wąska szyjka butelki sprawdzi się świetnie jako więzienie, z którego ciężko uciec. Kiedy muszki wlecą do naczynia najprawdopodobniej będą już zbyt pijane, żeby móc z niego uciec. To się nazywa piękna śmierć!

#5 Piwo i banan

instagram.com

Muszki owocowe po prostu kochają alkohol. Umieść kawałek prawie zgniłego banana na dnie słoika, a następnie wlej piwo (jakiekolwiek, które masz pod ręką). Zrób kilka otworów w przykrywce, a następnie zakręć ją na szklanym naczyniu.

#6 Papier i owoce

instagram.com

W słoiku umieść ocet jabłkowy oraz kawałek owoców – może być przejrzały banan lub jabłko. Następnie zwiń arkusz papieru w kształt stożka, węższą stronę skieruj w stronę słoika, szerszą do góry. W ten sposób muszki owocówki szybciej wpadną do pułapki i już nie będą mogły z niej wyjść.

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij