Cytryna i goździki skutecznie wystraszają muszki owocówki. Insekty znikają w kilka chwil

Nikt nie lubi kiedy nagle w kuchni pojawiają się muszki owocówki. Te małe insekty pojawiają się znienacka, a swoją obecnością potrafią porządnie zdenerwować. Przeważnie przyciągane są przez zapach przejrzałych owoców oraz resztek jedzenia, lecz pozbycie się fermentujących jabłek czy worka z łupkami po arbuzie wcale nie wyeliminuje setek małych insektów.

Jedna muszka owocówka może złożyć nawet 500 jaj dziennie dlatego czy istnieje sposób, aby pozbyć się tych owadów?

Najpopularniejszym sposobem na wyeliminowanie muszek ze swojego domu jest pułapka z octem jabłkowym, jednak „wybicie” dużej ilości insektów może potrwać kilka dni. Muszki szybko się namnażają i irytują domowników, dlatego warto wspomóc domową pułapkę tworząc prosty odstraszacz.

Wystarczy cytryna lub limonka oraz goździki

Jeśli chcesz pozbyć się muszek przetnij na pół cytrusa i w bij w niego po około 10 goździków. Następnie umieść odstraszacz w miejscach gdzie insekty pojawiają się najczęściej – ja umieściłam pułapkę obok koszyka z owocami oraz na kuchennym blacie, jednak możesz ją postawić na parapecie lub stole. Intensywny zapach cytryny oraz mocny aromat goździków będzie odstraszał muszki.

Muszki owocówki szybko ulotnią się z Twojego domu!

Źródło i fotografie: kobieta.onet.pl