×
Wirtualna Polska

Mycie naczyń w piekarniku? Nie, to trik o zdecydowanie szerszym zakresie

Mycie piekarnika, w którym jest pełno przypalonego tłuszczu, to nie lada wyzwanie. Nawet długotrwałe szorowanie na niewiele się zdaje. Wiemy, jak skutecznie umyć przypalony piekarnik bez wysiłku. Wystarczy zastosować prosty trik.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przypalony tłuszcz w piekarniku to jedna z najtrudniejszych do usunięcia rzeczy. Wie o tym każdy, kto próbował skutecznie się go pozbyć. Szczególnie jeśli robił to dopiero po jakimś czasie od powstania zabrudzeń. Długie i żmudne szorowanie nie jest najlepszym pomysłem. Po pierwsze, możesz w ten sposób uszkodzić powierzchnię. Po drugie, ta metoda wymaga wiele pracy, a i tak nie jest zbyt skuteczna. Podpowiadamy, jak w bardzo prosty sposób umyć przypalony piekarnik.

Czym umyć przypalony piekarnik?

Najlepszym sposobem na umycie przypalonego tłuszczu w piekarniku jest użycie żelowej kostki do zmywarki. Ta prosta metoda działa, ponieważ taka kostka zawiera skoncentrowany detergent przeznaczony do usuwania zabrudzeń, w tym oleju, w wysokiej temperaturze. Kostki do zmywarki opracowano w taki sposób, by radziły sobie dobrze również z przypalonymi resztkami oraz zaschniętym tłuszczem, a właśnie z takimi zabrudzeniami mamy do czynienia w piekarniku. Poza tym kostki są przeznaczone do mycia naczyń, które oczywiście mają kontakt z jedzeniem. Oznacza to, że użycie ich w piekarniku nie będzie wiązało się z żadnym zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Jak umyć przypalony piekarnik? Fot. Genialne.pl

Jak umyć przypalony piekarnik? Fot. Genialne.pl

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Zobacz również: Znajomy śmiał się, że wkładam cytrynę do zmywarki. Teraz też tak robi

Jak umyć przypalony piekarnik kostką do zmywarki?

Zastosowanie żelowej kostki do zmywarki do mycia piekarnika jest naprawdę proste i nie wymaga wielkiego wysiłku.

  • Nagrzej piekarnik do 100 stopni Celsjusza.
  • Umieść kostkę do zmywarki z naczyniu żaroodpornym lub blaszce do ciasta.
  • Zalej kostkę wrzącą wodą i wstaw do piekarnika.
  • Zostaw naczynie w zamkniętym piekarniku na ok. 2 godziny. Kapsułka roztopi się, a cząsteczki detergentu rozmiękczą przypalony tłuszcz.
  • Po upływie wyznaczonego czasu wyjmij naczynie z detergentem z piekarnika i wytrzyj jego wnętrze wilgotną szmatką. Wszystkie przypalone resztki powinny łatwo zejść z powierzchni.
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlaczego mycie piekarnika kostką do zmywarki działa?

Żelowa kostka do zmywarki rozpuszcza się we wrzątku. Kiedy naczynie stoi w nagrzanym piekarniku, preparat zaczyna parować, a cząsteczki detergentu osadzają się na ściankach i rozmiękczają zaschnięty tłuszcz oraz resztki. Dzięki temu działaniu po wyjęciu naczynia z detergentem możesz z łatwością zetrzeć zabrudzenia. Dzięki żelowej formule kostki do zmywarki nie musisz martwić się tym, że cząsteczki preparatu w czasie wycierania ścianek uszkodzą powierzchnię piekarnika.

Jak umyć przypalony piekarnik? Fot. Genialne.pl

Jak umyć przypalony piekarnik? Fot. Genialne.pl

 

Zobacz również: Włóż ruszt z piekarnika do worka na śmieci. Tak wyczyścisz go bez szorowania

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować