Kategorie Domowe trikiLajfhaki

Ludzie myją tegoroczne truskawki 30 minut. Oto powód, dla którego to robią

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się kupić truskawki i po drodze do domu zjeść od razu kilka sztuk. Przecież ich słodki zapach i zachęcający wygląd prowokuje do tego, aby jak najszybciej je skonsumować! Kupując owoce na targu nawet sprzedawcy oferują nam skosztowanie truskawek. Mogłoby się wydawać, że zjedzenie tak małej ilości nieumytych owoców nie może mieć negatywnych skutków, okazuje się, że większość z nas żyje w błędzie!

Truskawki, tak jak każdy inny owoce, powinny zostać dokładnie umyte przed zjedzeniem. Nawet jeśli wyglądają apetycznie, mogą znajdować się na nich różnego rodzaju zanieczyszczenia, a przede wszystkim kurz i piasek.

instagram.com/_mommy

Oprócz tego, badania wykazują, że na nieopłukanych truskawkach znajdują się pestycydy i bakterie w tym bakterie E.Coli (które odpowiadają za zatrucia pokarmowe) oraz Listeria (ta z kolei może doprowadzić do poronienia i wad płodu). Oczywiście, od jednej brudnej truskawki nic poważnego nie powinno nam się stać, jednak zbyt duża ilość nieumytych owoców może mieć poważne konsekwencje.

Jak umyć truskawki?

Ludzie myją tegoroczne truskawki 30 minut. Oto powód, dla którego to robią
Strawberry on a green background with drops of water

Nawet najprostsze opłukanie owoców pod bieżącą wodą może uchronić nas przed pewną ilością groźnych zarazków. Dla osób bardziej cierpliwych i zapobiegawczo dbających o swoje zdrowie, zaleca się umycie truskawek w roztworze zasadowym i kwasowym. Na początku należy namoczyć je w 1 litrze zimnej wody, do którego dodana została łyżka sody oczyszczonej. Po około 15 minutach takiej kąpieli, należy umieścić owoce w roztworze stworzonym z 3 części wody oraz 1 części octu jabłkowego. Po 15 minutach owoce należy opłukać w czystej wodzie.

Bez względu na to jaką zastosujesz metodę, przed umyciem truskawek nie pozbawiaj ich szypułek – to sprawi, że owoc nasiąknie wodą i straci swój smak

instagram.com/schwytanechwile

Po powyższej kąpieli z pewnością każdy owoc będzie nadawał się do jedzenia, lecz trzeba przyznać, że 30 minut czekania na zjedzenie truskawek jest dość frustrujące. Dodatkowo owoce, które spędziły dużo czasu w misce z wodą, zaczynają zaczynają pleśnieć. Dlatego naszą radą jest zachowanie zdrowego rozsądku i pamiętanie o umyciu truskawek pod dużą ilością zimnej wody. Nie należy wpadać w panikę, bo przecież nic nie smakuje lepiej jak truskawka świeżo zerwana z krzaka, zwłaszcza tego który rośnie u sąsiada. W końcu „kradzione nie tuczy”. 😉

instagram.com/partthyme

Ktoś z Was spróbuje takiej kąpieli dla swoich truskawek?