Kategorie Lajfhaki

Wystarczą 3 składniki, żeby usunąć brud i przebarwienia z porcelany

Ręka do góry, kto lubi czyścić łazienkę. Brak chętnych? To było do przewidzenia. Więc przejdźmy do konkretów. Mycie wanny na czworaka to żadna przyjemność. Szorowanie zacieków gryzącym proszkiem jest zdecydowanie jedną z ostatnich rzeczy, które chcemy robić w wolnym czasie.

Jak łatwo się domyślić i tym razem mamy rozwiązanie. Dzięki tej metodzie twoja wanna będzie lśnić jak nowa, a czas, który musisz poświęcić na uzyskanie efektów jest znikomy. Wystarczą trzy składniki, które na pewno masz gdzieś w domu. Wanna nie tylko będzie lśnić, ale pozbędziesz się bakterii i brudu nagromadzonego w łazience. To co, zaczynamy?

Potrzebujesz:

Wystarczą 3 składniki, żeby usunąć brud i przebarwienia z porcelany
  • proszek do pieczenia
  • płyn do mycia naczyń
  • olejek zapachowy (opcjonalnie, w zależności od tego jaki lubisz zapach)

Przygotowanie:

Wszystko co musisz zrobić to wymieszać równe części proszku i płynu do mycia naczyń w misce. W przypadku obydwu składników ¼ szklanki powinna w zupełności wystarczyć. Dodaj około dziesięciu kropli olejku zapachowego. Wymieszaj wszystko i bez dodatkowej zwłoki, gdyż mieszanka nie utrzyma się długo, zacznij ją nakładać.

Gdy mieszanka jest równomiernie nałożona na powierzchnię wanny, odczekaj chwilę. Po około 10 minutach szorstką częścią gąbki wyszoruj wannę. Szczególną uwagę zwróć na miejsca, w który lubi gromadzić się osad.

Po tych zabiegach wystarczy spłukać wannę i gotowe! Wszystkie osady i zabrudzenia zostały usunięte, a twoja wanna jest czyściutka i lśniąca.