Zastąp szampon Coca-Cola, a inne dziewczyny będą zazdrościć Ci pięknych włosów

To ulubiony napój milionów ludzi. Wielu z nas nie wyobraża sobie rodzinnego obiadu bez butelki tego trunku. Coca-Cola od lat gasi pragnienie i łączy pokolenia.

Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że wypicie zbyt dużej ilości napojów gazowanych nie jest zdrowe. Jednak okazuje się, że Cola-Cola całkiem nieźle radzi sobie z poprawą kondycji włosów! Napój sprawia, że wyglądają one na gładsze i miększe. Zastanawiasz się pewnie jak to jest możliwe? Spieszę z odpowiedzią!

Coca-Cola jest bogata w kwas ortofosforowy, co powoduje, że jego poziom pH jest znacznie niższy niż typowe szampony na bazie chemicznej. Butelka bąbelkowego napoju ma poziom ok. 2,5 pH

@deffyall

Fosfor zawarty w Coli powoduje zamknięcie łusek włosów, dzięki czemu są one gładkie i sprężyste. Zastosowanie gazowanego napoju z pewnością spodoba się osobom o naturalnie kręconych włosach, Cola poprawia kształt loków i pomaga w ułożeniu fryzury.

Aplikacja Coli na włosy

youtube.com

Umycie włosów głowy za pomocą Coca-Coli nie jest skomplikowane. Wystarczy, że polejesz zmoczysz włosy napojem gazowanym, a następnie zostawisz na około 5-10 minut. Następnie umyj włosy szamponem. Po skończonym „zabiegu” włosy będą błyszczące i gładkie.

pixabay.com

Wiadomo jednak, że „co za dużo, to nie zdrowo” dlatego jeśli zdecydujesz się na użycie Coca-Coli pamiętaj, żeby nie stosować zabiegu zbyt często. Na dłuższą metę mycie włosów mieszanką karmelu i gazu ortofosforowego może przynieść odwrotny niż początkowo zamierzany skutek.

Źródło i fotografie: healthybeautiful.info