×

10 prostych i skutecznych porad, dzięki którym nie będziesz musiała codziennie myć włosów

Włosy są naszą wizytówką, dlatego chcemy, aby zawsze wyglądały nienagannie i np. co dzień je myjemy. Jednak czy jest to dla nich tak naprawdę dobre? Otóż absolutnie nie!

Zbyt częste mycie włosów powoduje więcej szkody niż pożytku. Wydaje Wam się to niemożliwe? A jednak! Jeżeli robimy to zbyt często, pozbawiamy je naturalnego tłuszczu i sprawiamy, że gruczoły łojowe wytwarzają go jeszcze więcej, ponieważ chcą „uzupełnić” brakujące nawilżenie. Przez to nasze włosy w rzeczywistości zaczynają przetłuszczać się jeszcze bardziej. Błędne koło się zamyka…

Chcesz rzadziej myć włosy, a zawsze wyglądać wspaniale? Przeczytaj nasze wskazówki!

1. Zwróć uwagę na to, co masz na talerzu…

Jesteś tym, co jesz. Jeżeli chcesz, aby Twoje włosy dłużej zachowywały świeżość, zrób rewolucję w swoim menu. Zrezygnuj z tłustych potraw i smażonych dań. Nie jedz także cukru, białego pieczywa oraz wysoko przetworzonej żywności. Postaw na warzywa, owoce, chude mięso oraz orzechy. To zmniejszy aktywność gruczołów łojowych.

2. Wypróbuj suchy szampon

Aby ukryć zbyt błyszczące się włosy, możesz spróbować użyć suchego szamponu. Ba! Jeśli nie masz go pod ręką, sprawdzi się też zwykły puder dla dzieci lub mąka ziemniaczana… Jednak, tu ostrożnie – wystarczy naprawdę odrobina u nasady włosów…

3. Doceń akcesoria

Dzięki upięciu można świetnie zamaskować to, że dzień wcześniej włosy nie były myte. Wystarczy tylko, aby było to umiejętnie zrobione. Doceń więc swoje spinki, gumki do włosów i opaski. Z nimi też można wyglądać naprawdę wspaniale!

4. Zwróć uwagę na temperaturę wody

Nie używaj do mycia włosów gorącej wody. Zwiększa ona ilość produkowanego przez skórę głowy naturalnego tłuszczu. Postaw na chłodniejszą lub letnią wodę. Z kolei po umyciu pozwól włosom naturalnie wyschnąć.

5. Pomyśl o warkoczu

Warkocz zawsze świetnie zamaskuje nieumyte włosy. Im luźniej zapleciony, tym lepiej. Nie powinien być też idealnie gładki. Przed jego wykonaniem możesz delikatnie podtapirować czuprynę, to także pomoże.

6. Przed snem związuj włosy luźno

Kiedy masz długie włosy, możesz pozwolić sobie na bardzo luźno spleciony warkocz. W przypadku krótszych, spróbuj związać delikatny koczek na czubku. Tak, aby znajdował się tuż nad poduszką, gdy położysz na niej głowę.

7. Zmieniaj miejsce przedziałka

Nasze włosy przyzwyczajają się do miejsca, w którym zazwyczaj nosimy przedziałek. Jeżeli zmienimy jego stronę, nadamy im optycznie większej objętości. Ponad to, włosy najbardziej brudzą się wzdłuż linii przedziałka, jeśli ją zmienimy, efekt będzie natychmiastowy.

8. Unikaj ciasnych fryzur

Staraj się nie przesadzać ze zbyt ciasno upiętymi, wręcz „przylizanymi” włosami. Takie fryzury sprawiają, że włosy stają się jeszcze mocniej przetłuszczone i jest to zdecydowanie bardziej widoczne.

9. Zadbaj o szczotkę do włosów

Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu i myciu swoich przyrządów do stylizacji włosów. Po każdym użyciu pozostają na nich resztki substancji tłuszczowych i z kolejnym czesaniem jest ich coraz więcej. Po pewnym czasie zaczynają brudzić Twoje włosy nawet zaraz po ich umyciu… Raz w tygodniu umyj je w ciepłej wodzie z szamponem lub mydłem.

10. Myj włosy we właściwy sposób

amazon.com
Marat Nugumanov dla BrightSide.me
  1. Zamiast ręcznika do ich suszenia używaj starego T-shirta. To pomoże Ci je wygładzić.
  2. Nie drap skóry głowy w czasie mycia, a delikatnie masuj ją opuszkami palców.
  3. Nie nakładaj odżywki u nasady włosów.
  4. Przed nałożeniem odżywki delikatnie „wyciśnij” włosy.

Może Cię zainteresować

zamknij