×
Wirtualna Polska

Na zawsze pozbądź się pleśni z fug tym prostym trikiem. Już się nie pojawi!

Pleśń na fugach w łazience to spory problem, z którym walczy naprawdę dużo osób. Pojawia się przede wszystkim pod prysznicem, gdzie prawie non stop odczuwalna jest duża wilgoć. Jak pozbyć się pleśni z fug i szybko je zaimpregnować? Jest na to patent.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pleśń najczęściej pojawia się na silikonowych fugach umiejscowionych w pobliżu wanny lub w okolicach brodzika. Dlatego zawsze dbaj o właściwą cyrkulację powietrza w łazience i koniecznie sprawdź wentylację. Dodatkowo Nie zamykaj szczelnie drzwi od razu po kąpieli. Pozwól pomieszczeniu porządnie się wywietrzyć.

Jak usunąć pleśń za pomocą sody oczyszczonej?

Soda oczyszczona jest dość wszechstronnym produktem, który idealnie nadaje się do sprzątania. Znajdzie swoje zastosowanie także w łazience.

Najpierw przygotuj pastę z 3 miarek sody oraz dwóch miarek wody utlenionej. Następnie weź szczoteczkę i dokładnie wyszoruj wszystkie fugi. Dzięki paście pleśń powinna szybko zejść. Po czyszczeniu spłucz resztki sody z płytek i wytrzyj je do sucha.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jak pozbyć się pleśni z fug, fot. YouTube

Jak pozbyć się pleśni z fug, fot. YouTube

Jak zabezpieczyć fugi przed pojawianiem się pleśni?

Teraz przyszedł czas na impregnację. Weź świecę w kolorze jaki mają Twoje spoiny. Pocieraj parafiną fugi. Ten zabieg zabezpieczy je przed osadzaniem się zanieczyszczeń oraz sprawi, że będą mniej absorbowały wilgoć.

Całą procedurę powtarzaj raz w miesiącu. Oczywiście po woskowaniu fug, koniecznie usuń nadmiar parafiny z płytek. Powinna wystarczyć do tego zwykła ściereczka. I pamiętaj, wybieraj świeczki w kolorze fugi.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jak pozbyć się pleśni z fug, fot.  YouTube

Jak pozbyć się pleśni z fug, fot.  YouTube

Usuwanie pleśni z fug przy użyciu chloru

Kiedy żaden sposób na wyczyszczenie fug nie działa, to sięgnij po chlor. Weź waciki lub płatki kosmetyczne. Następnie porządnie nasącz je wybielaczem lub innym specyfikiem z dodatkiem chloru. Watę przyłóż do miejsc, gdzie znajduje się pleśń i odczekaj kilka godzin. Po tym czasie zmyj wybielacz i ciesz się czystymi fugami.

Czego Ty najczęściej używasz do czyszczenia fug w swojej łazience? Podziel się swoimi patentami. Triki na przyjemny zapach w łazience w 100% skuteczne! Bez użycia odświeżacza.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować