10 produktów, które sprawdzą się w walce z nadmiernym poceniem. Lepsze niż drogie produkty

Pocenie się to normalny proces, który spotyka każdy organizm, jednak nadmierne pocenie może spowodować, że szybko się zawstydzamy. Niektóre produkty mogą powodować, że zapach potu jest znacznie silniejszy, z kolei inne mogą go zminimalizować. Sprawdź co warto dodać do swojej diety aby pozbyć się przykrego uczucia związanego z silnym poceniem się.

#1 Nasiona kozieradki

Nasiona tej rośliny działają jako przeciwutleniacz i powodują, uwalnianie toksyn z organizmu oraz zapobieganiu infekcjom, powodujących nieprzyjemny zapach. 1 łyżeczkę nasion nasącz przegotowaną wodą. Pozwól im się zaparzyć. Pozostaw na 6-8 godzin, a następnie spożyj napar. Nasiona możesz również dodawać do herbaty.

#2 Trawa pszeniczna

naturanatalerzu.pl

Sok z trawy pszenicznej zawiera dużą ilość białka, witaminę C, B12, B6 oraz kwas foliowy. Co więcej, jest to silny naturalny przeciwutleniacz, który skutecznie zwalczy nieprzyjemne zapachy wydobywające się z Twojego ciała. Trawę pszeniczną możesz jeść świeżą (40 g dziennie) lub w proszku (3 g dziennie).

#3 Mięta

freepik.com

Mięta ma właściwości kojące. Korzystanie z tego produktu zmniejsza liczbę impulsów wysyłanych do gruczołów potowych, co powoduje, że ciało emituje mniejszą ilość sebum. Mięta w każdej postaci, zarówno świeża, suszona lub jako olejki eteryczne, przyczynia się do zmniejszenia sebum. Stosowany zewnętrznie działa przeciwzapalnie powoduje przyjemny zapach ciała.

#4 Zielona herbata

freepik.com

Zielona herbata zawiera kwasy organiczne i garbniki, dlatego też ma właściwości pomagające zwalczyć nadmierną potliwość i zapobiegają wzrostowi bakterii. Pomaga zwalczyć pocenie stóp, ciała czy twarzy. Codziennie pij zieloną herbatę a szybko zobaczysz wyniki. Oprócz zmniejszenia potliwości, zielona herbata pozytywnie wpływa na metabolizm.

#5 Szałwia

Szałwia jest bogata w witaminy, fitoncydy i inne związki, które mają właściwości lecznicze i przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Zarówno liście, jak i kwiaty, rośliny pomagają zwalczyć potliwość. Możesz zrobić z nich napar i wywar lub dodać ją bezpośrednio do kąpieli. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ wysokie stężenie substancji może spowodować niepożądane działania.

#6 Cynamon

freepik.com

Dodawanie cynamonu do jedzenia powinno wejść Ci w nawyk, zwłaszcza jeśli masz problemy z nieświeżym oddechem. Cynamon słynie z usuwania nieprzyjemnych zapachów z ust. Codzienne spożywanie cynamonu pozwala na pozbycie się problemu z nadmierną potliwością.

#7 Rozmaryn

freepik.com

Rosemary jest w stanie zablokować wzrost bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach. To zioło zawiera chlorofil i mentol, które mają działanie dezodoryzujące. Brak cynku w organizmie powoduje nadmierne pocenie się. Ponieważ rozmaryn zawiera cynk, roślina ta rekompensuje brak tego pierwiastka chemicznego. Możesz wziąć kąpiel z rozmarynem lub rozcieńczyć kilka kropli olejku w 100 g wody i przetrzeć pachy uzyskanym roztworem.

#8 Pietruszka

freepik.com / freepik.com

Pietruszka jest popularnym środkiem ludowym do leczenia nieprzyjemnego zapachu ciała. To zioło oczyszcza organizm i zwalcza bakterie, które powodują złe brzydki zapach ciała. Badania wykazały, że pietruszka może skutecznie zwalczać związki siarki. Możesz użyć pietruszki w sałatkach lub gorących daniach lub stworzyć napar z wysuszonych liści i łodyg.

#9 Olej kokosowy

Olej kokosowy jest jednym z najbardziej skutecznych produktów, które pomogą osiągnąć Ci przyjemny zapach ciała i pozbyć się potu. Jego właściwości przeciwdrobnoustrojowe ograniczają rozwój bakterii, podczas gdy kwas laurynowy niszczy ostry zapach. Oczywiście sam pot nie zniknie. Zaleca się używanie oleju w okolicach pach 1-2 razy dziennie, tuż po kąpieli.

#10 Cytrusy

freepik.com

Podobnie jak olej kokosowy, sok z cytryny może pomóc w walce z potem a także z nieświeżym oddechem, który spowodowany jest bakteriami. Codziennie rano pij szklankę wody z sokiem z cytryny. Możesz również wycisnąć 1/2 cytryny i przetrzeć sokiem stopy, pachy oraz inne części ciała które mocniej się pocą. Poczekaj aż całość wyschnie i weź prysznic.

Masz problemy z nadpotliwością? Jak sobie z tym radzisz?