Kategorie GenialneModa

Powstały najdroższe szpilki świata. Ich zniewalająca cena sprawi, że ugną Ci się kolana

Niezależnie od wieku, każda kobieta uwielbia kupować nowe buty. Nie muszą być to od razu wysokie szpilki, czasami zwykle buty do biegania czy wygodne kozaki będą w stanie poprawić nam humor. Jednak zastanów się przez chwile ile jesteś w stanie zapłacić za nową parę butów? Zadaję to pytanie nie bez powodu – niedawno w sieci zawrzało.

Na rynku pojawił się model butów, którego cena dosłownie zwala z nóg

Model Diamond Passion to złote szpilki, które powstały dzięki współpracy dwóch marek Passion Jewellers oraz Jada Dubai. Obcasy są unikatowym i jedynym egzemplarzem, którego proces tworzenia trwał aż 9 miesięcy! Głównymi materiałami użytymi do wykonania tych szpilek są diamenty (jest ich aż 236!), a także złota lakierowana skóra i jedwab. Na czubku butów znajdują się również 15-karatowe diamenty, nic więc dziwnego, że buty mają tak zawrotną cenę. Za parę tych ekskluzywnych pantofli to wydatek 13 milionów dolarów!

Chociaż buty prezentują się jak z najpiękniejszej bajki Disney’a to jednak trudno mi sobie wyobrazić kobietę, która spaceruje w tych szpilkach po nierównym chodniku. Wolę nawet nie myśleć co by było gdyby ukruszył się jeden z setki diamentów lub gdyby ktoś okradł nas z butów! I jak to wtedy zgłosić na policję? Zdecydowanie bałbym się chodzić w takich szpilkach, a Ty?

Co myślisz o tych butach? Strata pieniędzy i materiałów czy może świetny model dla kolekcjonerki?

Źródło i fotografie: ofeminin.pl