×

Oto najdroższe suknie ślubne na świecie

Suknia ślubna, dla wielu kobiet to najdroższa część garderoby w ich życiu. Suknie, które znalazły się na tej liście, były nie tylko najdroższą częścią garderoby, ale najdroższą rzeczą w domu (o ile sam dom nie był tańszy)! Oto jak wyglądają najdroższe suknie ślubne!

Najdroższe suknie ślubne – #9 Perłowa suknia

Źródło: Bettmann/CORBIS

Ta wyjątkowa suknia zostałą uszyta z 13 kg jedwabiu i satyny. Została pokryta 100 tys pereł, przez 2 miesiące, 8 profesjonalnych krawcowych przyszywało je ręcznie do sukienki. Sukienka w roku 1950 kosztowała 400 tys złotych.

#8 Suknia ślubna Bach Ngoc Xiem Y

Wietnamska bogaczka w dniu ślubu założyła suknię wartą 468 tys złotych. Kreacja została ozdobiona 222 diamentami i 100 rubinami.

Najdroższe suknie ślubne – #7 Suknia Melanii Trump

Źródło: youtube.com

Zaprojektowana przez John’a Galliano suknia kosztowała 600 tys złotych. Pokryta perłami i kamieniami szlachetnymi suknia, ważyła prawie 7 kg! Melania musiała trzymać formę by móc unieść suknie przez całą ceremonie.

#6 Platynowa suknia

Suknia stworzona przez Mauro Adami, kosztowała prawie 1,5 mln złotych. Uszyta z 40 metrów materiału o platynowej barwie oraz pokryta prawdziwą platyną. Najciekawsze jest to, że nie została zaprojektowana dla panny młodej, była częścią kolekcji sukien ślubnych.

Najdroższe suknie ślubne – #5 Suknia Kate Middelton

Źródło:BBC

To jedna z najbardziej znanych sukien ślubnych w dzisiejszych czasach. Założona przez Kate Middelton suknia została zaprojektowana przez Sarę Burton. Kreacja kosztowała ponad 1,5 mln złotych, a uszycie jej zajęło parę miesięcy.

#4 Suknia z pawich piór

Ta sukienka z pewnością nie przypomina tradycyjnej kreacji ślubnej. Została zaprojektowana przez Were Wang. Do uszycia jej zostały wykorzystane 2 tys pawich piór, co nie spodobało się obrońcom praw zwierząt. Pomimo afery suknia nie straciła na wartości, a jej cena wynosiła 6 mln złotych.

#3 Suknia ze złotem i diamentami

Źródło: danasha

Suknia zaprojektowana z myślą o nowoczesnej kobiecie. Sukienka pokryta została 200 gramami 18 karatowego złota. Za ozdobę służyły specjalne wybrane diamenty. Kreacja kosztowała ponad 6 mln złotych.

Najdroższe suknie ślubne – #2 Suknia Yumi Katsury

Źródło: Yumi design

Kosztujące 34 mln złotych suknia Yumi Kastury, nie została założona jeszcze przez żadną pannę młodą. Uszyta z najlepszego jedwabiu, pokryta tysiącem pereł oraz specjalnie wyselekcjonowanym 5 karatowym diamentem.

#1 Diamentowa suknia

Uszyta w 2006 roku, suknia przekroczyła rekordową cenę 48 mln złotych. Powstała przy współpracy projektantki Renee Strauss i jubilera Martina Katz. Uszyta z najlepszej jakości materiałów, ma na sobie diamenty o łącznej wadze 30 kg!

Zobacz także:

1) Zaplanuj idealne wesele, a my powiemy Ci kiedy się zaręczysz

2) 10 zaskakujących metamorfoz przygotowanych na wesele. Aż trudno rozpoznać panny młode

Może Cię zainteresować

zamknij