Kategorie FilmyGenialne

7 niedorzecznych programów telewizyjnych, w które trudno uwierzyć, że powstały

Z pewnością nieraz spotkałeś się z taką sytuacją, że chcesz oglądnąć jakiś ciekawy serial lub film w telewizji, a jedyne co jest emitowane to seriale paradokumentalne i kiepskie reality show? Z nudów w końcu decydujemy się na oglądnięcie jednego z transmitowanych programów, ale na końcu czujemy, że zmarnowaliśmy swój czas. Z tymi reality show jest podobnie! Oto siedem najgorszych z nich!

Mimo tego, że nie wszystkie programy są lub były emitowane w podstawowym pakiecie telewizji, na pewno część z was spotkała się przynajmniej z ich nazwami.

#1 „Nagi instynkt przetrwania”

Csupasz túlélők / Naked and Afraid

Ten program szybko zdobył sławę nie tylko w Ameryce, ale również w krajach Europy. Emitowany od 2013 roku przez sieć Discovery Channel program, polegał na wysłaniu niemal całkowicie nagich uczestników w samo serce dżungli. Uczestnicy otrzymywali jedynie kilka przedmiotów surwiwalistycznych i musieli przetrwać jak najwięcej dni w dzikich lasach Amazonii. Musicie przyznać, że ktoś kto wpadł na pomysł tego serialu, musiał mieć naprawdę nierówno pod sufitem.

#2 „Oh Sit”

Pamiętasz jak byłeś dzieckiem i udawałeś, że podłoga to lawa? Lub pamiętasz grę w muzyczne krzesła? Cóż program „Oh Sit” („Oh Usiądź”) jest połączeniem wspomnianej gry w krzesła z szalonym torem przeszkód i wyzwaniami fizycznymi. Osoba, której udało się najszybciej pokonać tor i usiąść na ostatnim krześle, wygrywała program i dostawała nagrodę pieniężną. Program był emitowany od 2012 roku do 2013 w programie CW.

#3 „Najlepszy pogrzeb”

7 niedorzecznych programów telewizyjnych, w które trudno uwierzyć, że powstały

Nie każdy pogrzeb musi być smutny i ponury. W domu pogrzebowym „Golden Gate Funeral Home” to prawdziwa impreza dla wszystkich bliskich, którzy chcą pożegnać zmarłego. „Best Funeral Ever” („Najlepszy pogrzeb”) szokuje szalonymi możliwościami jakie grabarze przyszykowali dla uczestników programu. Pogrzeby odbyły się m.in. w hawajskim klimacie, w stylu country, jako gra „Koło fortuny” oraz z trumną zanurzoną w czekoladzie. Przyznam szczerze, że to dopiero dziwny program…

#4 „Czekając na apokalipsę”

7 niedorzecznych programów telewizyjnych, w które trudno uwierzyć, że powstały

Każdy wie, że w pewnym momencie nastąpi ten moment, w którym świat dobiegnie końca.
„Czekając na apokalipsę” pokazuje jak ludzie wdrażają w życie wyczerpujące i kosztowne metody, aby upewnić się, że są gotowi na nadejście i przetrwanie tego momentu. Program National Geographic śledzi losy ludzi, którzy stosują szokujące metody i wydają miliony dolarów, aby zabezpieczyć dom i stworzyć np. las spożywczy.

#5 „Szał ciał”

7 niedorzecznych programów telewizyjnych, w które trudno uwierzyć, że powstały

Amerykański program rozrywkowy emitowany przez MTV. „Szał ciał” doczekał się również polskiej wersji, której fabuła wyglądała tak samo jak w przypadku zagranicznych programów. W każdym odcinku 5 kobiet jest ocenianych przez 3 mężczyzn. Uczestniczki muszą ustawić się w takiej kolejności w jakiej ocenili je panowie. Jeśli dobrze wykonają zadanie, dostają pieniądze. Na samym końcu to panowie są oceniani pod względem atrakcyjności. Wszyscy uczestnicy są ubrani w stroje kąpielowe i oceniają swoje wdzięki. Na szczęście ten poniżający program szybko został zdjęty z anteny, lecz doczekał się swoich następców…

#6 „Co na to tato?”

7 niedorzecznych programów telewizyjnych, w które trudno uwierzyć, że powstały

MTV dawno straciło swój dawny urok. Niektóre programy, które były emitowane przez ten muzyczny kanał, przechodziły ludzkie pojęcie, być może „Co na to tato?” nie jest najgorszym z nich, ale wciąż dziwie się, że rodzice zdecydowali się pójść do telewizji i wybrać dziecku partnera lub partnerkę w taki sposób. Program polegał na tym, że rodzice sprowadzali dla swojej pociechy dwójkę kandydatów, z którymi uczestnik randkował. Na samym końcu pociecha musiała wybrać jedną osobę.

#7 „NEXT”

7 niedorzecznych programów telewizyjnych, w które trudno uwierzyć, że powstały

„NEXT” to program, który był nadawany przez MTV od 2005 roku do 2008. Doczekał się również polskiej edycji, którą można było oglądać od 2012 roku na antenie VIVA Polska. Program polegał na tym, że jedna osoba wybiera jedną z pięciu osób na rankę. Osoba, która umawia się na randki w każdej chwili może krzyknąć „NEXT” („następny/następna”) i wtedy kolejna uczestniczka lub uczestnik przychodzi na randkę. Osoby, które czekają w kolejce znajdują się w busie i obserwują swoich rywali. Za każdą minutę randki uczestnik dostaje 1 dolara, Program kończy się, gdy jedna osoba umówi się na drugą randkę z drugą osobą lub druga osoba otrzyma pieniądze. Rzadziej program kończy się, że wszyscy zostają wyeliminowani z programu.

A Twoim zdaniem jaki jest najgorszy program telewizyjny?