×

W Krakowie znajduje się najmniejsza kawalerka na świecie. Ma tylko 2,5 metra!

Jeśli kiedykolwiek narzekałeś, że Twoja 32-metrowa kawalerka jest za ciasna, to jestem ciekawa co powiesz na mieszkanie, które zajmuje jedynie 2,5 metra! Właśnie taka kompaktowa rezydencja znajduje się w Krakowie i każdy może w niej zamieszkać!

Najmniejsze mieszkanie na świecie

Kawalerka przy ulicy Garncarskiej 8 w Krakowie to najmniejsze mieszkanie w Polsce, a także na świecie. Mimo tego, że posiadłość jest naprawdę niewielka, to nie brakuje chętnych, którzy odwiedzą te „skromne progi”.

Apartament znajduje się na pierwszym piętrze i nie posiada otwieranego okna jednak mimo to:

Jest to najmniejszy apartament na świecie! Wygodny i nowoczesny. Na antresoli znajdą Państwo materac dla 1 osoby a pod nią aneks kuchenny i łazienkę z prysznicem.

Apartament posiada antresolę na której znajduje się materac dla jednej osoby, poniżej znajduje się kuchnia oraz łazienka z toaletą.

Każdy może wynająć mieszkanie XXS w cenie 85 zł za dobę, jednak nie jest to najlepsza opcja dla osób cierpiących na klaustrofobię. Jeśli jednak nie obawiasz się małych pomieszczeń to możesz zrobić rezerwację na portalu AirBnB i sprawdzić jakie wygody przygotowano na powierzchni 2,5 metra!

Co myślisz o takiej kawalerce? Wynająłbyś takie mieszkanie czy czułbyś się jak w trumnie? Daj nam znać w komentarzach!

 

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Wybrane dla Ciebie

19 najemców, którzy nie mieli słodkiego życia z osobami, od których wynajmowali mieszkanie

Najemcy nie mają łatwo. Kiedy już znajdą perfekcyjne mieszkanie, okazuje się, że właściciel daleko odbiega od ideału. Wszędzie musi wtrącić swoje trzy grosze, uwielbia dyskutować na każdy temat i nie zawsze jest skory do przeprowadzenia drobnych napraw. 1. Płytki są zbyt drogie. Wystarczy przykleić do ściany worek na śmieci 2. Obraz już nigdy nie spadnie […]

21 mieszkań, które właściciele wynajmowali nie zważając na koszmarne zgłoszenia najemców

W swoim życiu prawie każdy wynajmował mieszkanie bądź pokój. Jednak nie każdy spotkał się z uprzejmymi i pomocnymi właścicielami. Niektórzy z nich nie reagują na zgłaszane przez lokatorów usterki oraz całkowicie ignorują pojawienie się na ścianach pleśni czy przeciekający sufit. Natomiast kiedy już zdecydują się na interwencję, to stosują tymczasowe środki, które nie rozwiązują problemu. […]