×

10 najbardziej niebezpiecznych miejsc na Świecie, które fascynują turystów żądnych wrażeń!

Myślicie, że zgubienie się w lesie może być niebezpieczne? Poznajcie miejsca, gdzie samo przebywanie może skończyć się nie tyle stresem, ile zgonem. Gdyby przewodnik je Wam zaproponował… lepiej zdecydowanie odmówić!

#10 Snake Island

U wybrzeży Brazylii znajduje się wyspa, na której nie chciałby się znaleźć żaden rozbitek. W sumie to żaden człowiek. Powód jest dość prosty — to miejsce, gdzie obficie występują wszelkie gatunki węży w tym także Bothrops, który jest bardzo agresywny i jadowity. Naukowcy szacują, że na wyspie żyje około pięciu węży na metr kwadratowy. Skąd takie zatrzęsienie beznogich gadów? Na wyspie nie występują żadne drapieżniki, które zagrażałyby populacji węży. Nawet ludzie nie stanowili dla nich zagrożenia i niestety doszło do kilku śmiertelnych wypadków. Dlatego latarnia morska Snake Island została zautomatyzowana od czasu śmiertelnego pokąsania poprzedniego latarnika. Z kolei rząd Brazylii zakazał podróży na Snake Island.

#9 Jezioro Natron

Jezioro Natron w Tanzanii to ostatnie miejsce, które wybralibyście na kąpiel. Alkaliczna solna skorupa na powierzchni jeziora jest bardzo niebezpieczna i zginęło w niej wiele zwierząt. Wszystko z powodu nieziemskiego poziomu zasolenia oraz temperatury wody, która potrafi osiągać ponad 42 stopnie Celsjusza. Z oczywistych względów pływanie w tym jeziorze jest surowo wzbronione, a silny zapach siarkowodoru wydobywający się z tafli nie pozwoli długo podziwiać oszałamiającej scenerii. W 2013 roku za sprawą fotografa Nicka Brandta jezioro stało się sławne. Mężczyzna wykorzystał truchła zwierząt, które zginęły w pobliżu jeziora, tworząc surrealistyczne wizje stworzeń, które zamarły w ciągu kilku sekund w naturalnych pozach.

#8 Kamczacka Dolina Śmierci

Półwysep Kamczatka na rosyjskim Dalekim Wschodzie ma swoją Dolinę Śmierci. Znajduje się niedaleko słynnej Doliny Gejzerów. Wysokie stężenia toksycznych gazów występujących w tym rejonie stanowią poważne zagrożenie dla każdej żywej istoty: rośliny i zwierzęta padają od wysokiego stężenia siarkowodoru. Co ciekawe najczęstszymi ofiarami są drapieżniki, które wyczuwają padlinę i licząc na suto zastawiony stół i same padają ofiarą trucizny. Najbardziej przerażające jest to, że warunki pogodowe w tamtym regionie idealnie konserwują zwłoki. Człowiek także bardzo szybko odczuwa skutki zatrutego powietrza. Ogólne osłabienie oraz gorączka to początkowe stadium zatrucia. Do tego dochodzą zawroty głowy oraz nagłe uczucie utraty ciepła organizmu.

#7 Pustynia Danakil

Zobaczmy, co nam zaoferuje ta pustynia w Erytrei. Temperatura powyżej 50 stopni Celsjusza jest, liczne aktywne wulkany obecne, gratisowo dorzucamy gejzery wypluwające toksyczne gazy. Jeśli dałoby się znaleźć miejsce, które odpowiada opisom biblijnego piekła, to myślę, że pustynia Danakil idealnie by pasowała. Mało kto jest na tyle szalony, aby zapuszczać się w tamte rejony samotnie. Nawet z przewodnikiem jest ryzyko, że któreś z Was nie wróci.

#6 Królestwo Słoni w Chonburi

W Królestwie Słoni w Tajlandii istnieje pewna farma. Jednakże jej właściciel nie hoduje typowych zwierząt hodowlanych a kilkumetrowe krokodyle. Jest on także na tyle miły, że wynajmuje małą półzamkniętą tratwę dla turystów, którzy chcą zobaczyć i nakarmić krokodyle! Tratwa jest cienka, drewniana, wyważona na plastikowych beczkach i ma osłonę wykonaną wyłącznie z siatki. Do tego zakrywana ona wyłącznie połowę wysokości łodzi. O dziwo znalazło się także miejsce na dach! Ludzie wypływają na teren zagrody i otrzymują „wędki” do karmienia krokodyli. Używają kawałków wołowiny lub mięsa przymocowanych do długich kijów i karmią krokodyle. Zwykle reagują one błyskawicznie, wyskakując z wody i chwytając mięso wielkimi zębami. Niektórzy są na tyle odważni, że próbują się siłować z agresywnymi zwierzętami, a biorąc pod uwagę masę tych gadów oraz ich siłę to dość… ryzykowna zabawa.

#5 Park Narodowy Madidi

W Boliwii znajduje się wspaniały park narodowy, który na pierwszy rzut oka wygląda bardzo malowniczo. Jednakże spędzanie tam czasu zakrawa na czystą głupotę, zwłaszcza jeśli nie macie pojęcia, co Was tam czeka. Dlaczego? Otóż jest on domem dla najbardziej trującej i agresywnej fauny na świecie: kontakt z którąkolwiek z roślin rosnących w tym parku może powodować silne swędzenie, wysypkę i zawroty głowy. Każde skaleczenie, a nawet mała rana, może zostać zakażona tropikalnymi pasożytami. A wspominałem już o jadowitych wężach oraz pająkach?

#4 Atol Bikini

Błękitna woda, pusta plaża i całkowity spokój. Atol Bikini oferuje to wszystko i ma także bonus w postaci promieniowania. Przez wiele lat był głównym poligonem dla wielu programów testów jądrowych, które zmieniły malowniczą wyspę Bikini w radioaktywne pustkowie. Mieszkańcy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Miejsce to do dziś pozostaje niebezpieczne dla organizmów żywych: zanotowany tu nienormalnie wysoki poziom promieniowania może powodować raka.

#3 Wulkan Erta

Wulkan Erta Ale w Dalekim Regionie Etiopii jest jednym z najniebezpieczniejszych wulkanów na naszej planecie. W jego okolicy występują nieustanie trzęsienia ziemi, które tworzą liczne głębokie przepaście. Dzieje się tak, ponieważ Erta Ale zawiera dwa jeziora lawy w swoim szczycie krateru. Ilość zawartej w nich lawy stale się zmienia, co powoduje, że powierzchnia nie jest zbyt bezpieczna. W ciągu chwili możecie znaleźć się w dziurze, która dosłownie znikąd pojawiła się pod waszymi stopami.

#2 Mount Washington

Szczyt Mount Washington w Stanach Zjednoczonych jest rekordzistą pod względem najszybszych wiatrów na powierzchni Ziemi. Ma aż 3 rekordy w tej kwestii — największa średnia wieloletnia prędkość wiatru (12,5 m/s), największa prędkość wiatru w porywie (103 m/s) oraz największa średnia prędkość wiatru w ciągu 24 godzin (23 m/s). Do tego dochodzi temperatura, która może spaść nawet do -40 stopni Celsjusza. Do tego dochodzą ciągłe obfite opady śniegu. To wszystko sprawia, że Mount Washington jest bardzo niebezpiecznym miejscem. Co prawda ma tylko wysokość 1917 metrów, jednakże należy do najbardziej śmiercionośnych szczytów na świecie. Obciążenia, jakich doświadcza ludzkie ciało na jej szczycie, można porównać do tych, które odczuwałoby na szczycie Mount Everest.

#1 Wulkan Sinabung

To aktywny wulkan położony na indonezyjskiej wyspie Sumatra. Erupcje zdarzają się tutaj bardzo często, często pozostawiając tysiące ludzi bez schronienia i środków do życia. Pobliskie miasta i wsie były już kilkakrotnie całkowicie pokryte lawą i popiołem. Takie zdarzenia miały miejsce w latach 2010, 2013, 2014 i 2015 roku. Ostatnio dawał o sobie znać w sierpniu tego roku i stanowi ogromne zagrożenie dla pobliskich mieszkańców.

Ogólnie polecamy unikać miejsc z naszej listy. I to baaardzo! 🙂 

 
, brightside.me

Wybrane dla Ciebie

10 miejsc na świecie, które skrywają mroczne tajemnice. Tylko dla osób o mocnych nerwach

Istnieją na świecie takie atrakcje turystyczne, które sprawiają, że serce bije szybciej, a na rękach pojawia się gęsia skórka. To miejsca z mroczną przeszłością, przyciągające rzesze, żądnych mocnych wrażeń, zwiedzających. 1. Wrota Piekieł, Turkmenistan Ten krater o głębokości około 30 metrów znajduje się na pustyni Kara-kum w Turkmenistanie i płonie nieprzerwanie od 43 lat. Cała […]

20 mocarnych zabezpieczeń, które nic nie zabezpieczają

Niektórzy mają istną obsesję na punkcie bezpieczeństwa, zamków, kłódek i systemów ochrony. Czasem jest to posunięte aż do absurdu, a czasem tak wkurza innych ludzi wokół, ze robią sobie z tego żarty. Oto kolekcja mocarnych systemów bezpieczeństwa. #1 Kiedy mieszkasz ze współlokatorami, których nie wybrałeś #2 Prawdziwy mistrz #3 Ojej… #4 Solidność to podstawa #5 […]

10 zabytków światowej klasy mających brata bliźniaka. Prezentują się równie spektakularnie

Istnieją takie kultowe zabytki na świecie, które chciałby zobaczyć na własne oczy niemal każdy. W związku z tym są stale oblegane przez podróżników. Jednak niektóre z tych popularnych miejsc mają swoje bliźniacze rodzeństwo. Te atrakcje turystyczne są mniej znane, ale prezentują się równie spektakularnie. I nie będziesz miał wrażenia, że całe grupy zwiedzających depczą Ci […]

Prawdziwa chatka Kubusia Puchatka na dwa wyjątkowe dni otworzyła się dla turystów!

Wszyscy kojarzą chatkę Kubusia Puchatka i stumilowy las z klasycznej disneyowskiej animacji, ale niewielu wie, że chatka i las istnieją naprawdę. Pod koniec września dwie rodziny na jedną noc miały okazję zamieszkać w domu swego ulubionego misia. Jedyna taka okazja Chatka Kubusia Puchatka to miejsce stworzone przez byłego pracownika Disneya, który był współodpowiedzialny za powstanie […]

14 patentów, które zabezpieczą Twój dom przed włamaniem. Skutecznie odstraszą złodziei

Z każdym rokiem wzrasta liczba włamań do nieruchomości w naszym kraju. W 2019 r. policja odnotowała ich ponad 71 tys. Przestępcy atakują zwykle w momencie, kiedy domownicy są na wakacjach. Jednak stosując kilka prostych trików, skutecznie zabezpieczysz swój dom i uczynisz z niego małą twierdzę. 😉 1. Zamykaj drzwi Zawsze zamykaj drzwi wejściowe! Nawet gdy […]

9 miejsc na ziemi, które odwiedzają tylko najdzielniejsi turyści

Obecnie nasze podróże wyglądają inaczej, niż rok temu… W normalnej sytuacji wyjeżdżalibyśmy coraz dalej i dalej, żądni nowych wrażeń. A co powiecie na destynacje, które są uważane za okropnie straszne dla ludzi? W Polsce mamy co prawda też takie miejsca: Kaplica Czaszek w Czermnej w Kotlinie Kłodzkiej, Góra Krzyży (Wasilków) w pobliżu Białegostoku, straszny z […]