×

Moja siostra nakłada wazelinę na kuchenkę. Gdy zdradziła mi powód, przestałam się z niej śmiać

Kuchenka gazowa jest o tyle trudniejsza w czyszczeniu niż płyta indukcyjna, że ma wiele trudnodostępnych miejsc, wybrzuszeń i zagłębień. Nie wystarczy jej przetrzeć – trzeba ją dokładnie doczyścić. Ale czym i jak to zrobić efektywnie, żeby jednocześnie nie stracić na to zbyt dużo czasu?

Jak skutecznie wyczyścić kuchenkę domowym sposobem
Jak skutecznie wyczyścić kuchenkę domowym sposobem? Fot. Freepik.com

 

Złotym środkiem jest czyszczenie… wazeliną!

Nie wierzysz? To świetny patent, którym dzielą się doświadczone panie domu! Wazelina to genialny rozpuszczalnik dla brudu i tłuszczu, czyli tego, co zwykle zalega na powierzchni naszej kuchenki. Po co narażać się na wdychanie silnych chemikaliów, skoro można równie skutecznie posprzątać, czując jedynie miłą woń wazeliny?

Jak skutecznie wyczyścić kuchenkę domowym sposobem? Fot. Freepik.com

 

Jak skutecznie wyczyścić kuchenkę?

Weź do ręki ściereczkę z mikrofibry lub bawełny, nałóż na nią trochę wazeliny i dokładnie przecieraj całą powierzchnię kuchenki. Jeśli masz jakieś większe lub trudniejsze do usunięcia plamy, nie ścieraj z nich wazeliny od razu – pozostaw ją tam na kilka minut, aby miała czas zadziałać. Następnie usuń trudne zabrudzenia za pomocą czyścika z wełny stalowej, dostępnego w wielu marketach lub przez Internet.

czyszczenie wazeliną
Czyszczenie wazeliną – domowy sposób na mycie kuchenki. Fot. Freepik.com

 

Wiesz, że wazelina jest tak skuteczna, że przyda się nawet do czyszczenia szyby piekarnika?

Naprawdę! A to dzięki jej wyjątkowo silnym właściwościom zmiękczającym. Zaschnięty tłuszcz nie ma z nią szans!
Nałóż wazelinę na całą powierzchnię tłustej szyby i pozostaw na kilkanaście minut. Następnie zbierz ją za pomocą ręcznika papierowego lub delikatnej ściereczki.

Jak skutecznie wyczyścić kuchenkę domowym sposobem? Fot. Freepik.com

 

Szukasz też sposobu na czyszczenie kuchenki indukcyjnej? Najskuteczniejszy środek na pewno masz w swojej lodówce! Dzięki niemu kuchenka będzie czysta i lśniąca w kilka chwil! Musisz tego spróbować!

Jak skutecznie wyczyścić kuchenkę domowym sposobem
Jak wyczyścić kuchenkę domowym sposobem? fot. Freepik

 

Czyszczenie wazeliną to nie jedyny patent. Spryskaj kuchenkę gazową i przykryj folią spożywczą, a tłuszcz dosłownie wytopi się ze szczelin

Może Cię zainteresować