×
Wirtualna Polska

Nanieś na fugi i poczekaj 30 minut. Pleśń i brud w łazience zniknie

Łazienka przez dużą ilość wilgoci jest idealnym siedliskiem dla bakterii i pleśni. Dlatego tak ważne jest jej wietrzenie oraz regularne czyszczenie. Narażone na zabrudzenia i wnikanie pleśni są fugi, które nie czyści się łatwo. Pojawiający się na nich osad jest nie tylko nieestetyczny, ale też i niebezpieczny. Nasz domowy sposób na czyszczenie fug załatwi problem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

 

Fugi wymagają regularnej pielęgnacji. Jednak ich chropowata powierzchnia sprawia, że ich czyszczenie bywa wyzwaniem. Dlatego wiele osób zabiera się za ich mycie za pomocą silnych środków czy ostrych narzędzi. Stosując pewien domowy patent, nie będzie to konieczne.

Pleśń, problem w każdej łazience

Warunki panujące w łazience sprzyjają pojawianiu się pleśni. Jeśli zauważymy ją na naszych fugach lub w innych miejscach, należy jak najszybciej się jej pozbyć. Pleśń jest dla nas niebezpieczna. Znajduje się nie tylko na fugach, ale też w powietrzu. A to oznacza, że przebywając w łazience, wdychamy ją. W wyniku tego możemy nabawić się problemów z drogami oddechowymi, a jeśli mamy alergię, nasili to jej objawy. Na zwalczenie pleśni na fugach wcale nie trzeba silnych środków chemicznych ze sklepu.

domowy sposób na czyszczenie fug, fot. Freepik

domowy sposób na czyszczenie fug, fot. Freepik

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pozbądź się pleśni z fug

Na samą myśl o czyszczeniu fug łapiesz się za głowę? Widzisz pleśń w łazience i marzysz, aby zniknęła ona sama, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki? W pierwszym odruchu łapiesz za chemiczny środek do czyszczenia fug. Po czym nalewasz go na gąbkę i zaczynasz trzeć, wdychając przy okazji chemię wraz z pleśnią. To nie jest dobre połączenie.

domowy sposób na czyszczenie fug, fot. Freepik

domowy sposób na czyszczenie fug, fot. Freepik

Domowy sposób na czyszczenie fug

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Domowa pasta do czyszczenia fug pomoże Ci uporać Ci się z brudem.  Zrobisz ją w zaledwie kilka sekund. Potrzebujesz jedynie: octu i sody oczyszczonej oraz wody.  Oto przepis:

Do 100 ml wody wsyp całe opakowanie sody, a następnie dolej 100 ml octu i dokładnie wymieszaj.  Tak przygotowaną mieszankę rozprowadź w szczelinach między płytkami i zostaw na ok. 30 minut. Po tym czasie zmyj ją letnią wodą. Po pleśni i osadach nie będzie śladu!

Ocet ma działanie antyseptyczne, bakteriobójcze i przeciwgrzybiczne. Soda ma odczyn zasadowy i neutralizuje kwasy, czyli środowisko, które sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. To produkt o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Dodatkowo pochłania brzydkie zapachy i usuwa plamy i przebarwienia po pleśni.

Pasta do zębów na pleśń w łazience

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Widząc pierwsze ślady pleśni na fugach, wystarczy wziąć nieużywaną szczoteczkę do zębów, nanieś na nią odrobiny pasty do zębów i wyczyścić te miejsca. Skład pasty do zębów upora się bez problemu z pojawiającą się pleśnią w łazience.

Zobacz również: Przed wizytą gości wrzucam kulę do WC. Wykonanie jej kosztuje grosze, a cała łazienka pachnie

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować