×

11 naturalnych antybiotyków, które mogą zastąpić większość leków. Tabletki nie będą Ci już potrzebne!

W ciągu ostatnich kilku dekad nadmiernie stosuje się antybiotyki. Rezultatem jest pojawienie się bakterii odpornych na leki, które ewoluują szybciej niż naukowcy się tego spodziewali.

Na długo przed pojawieniem się lekarstw sięgano po naturalne sposoby zwalczania chorób. Wiele z tych metod nadal używanych jest przez uzdrowicieli na całym świecie.

Zamiast sięgać po receptę, czasem lepiej sięgnąć po coś, co nie ma skutków ubocznych i może nam pomóc!

1. Oregano i olej z oregano.

Prawdopodobnie używasz w kuchni, nie wiedząc, jakie możesz czerpać z niego korzyści. Oprócz swoich właściwości przeciwbakteryjnych, oregano może pomóc w trawieniu i pomoc w utracie wagi. Korzystając z oleju z oregano leczysz zakażenia przewodu pokarmowego. Także to coś więcej niż dodatek do potrawy.

a

2. Ocet jabłkowy.

Daleko idące korzyści z codziennego spożywania octu jabłkowego (ACV) obejmują właściwości antybiotyczne i antyseptyczne, naturalnie alkalizujące system. Ocet pomaga także utrzymać stałą wagę, obniża cholesterol i zmniejsza ryzyko zachorowania na raka.

b

3. Miód.

Starożytni Rzymianie używali go na polu bitwy w leczeniu ran i zapobieganiu infekcji. W dzisiejszych czasach uważa się, że miód to jeden z najlepszych naturalnych antybiotyków, środków przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych i antyseptycznych. Enzym występujący w miodzie uwalnia nadtlenek wodoru. Proces ten pomaga organizmowi zwalczać zakażenia i zapobiega rozwojowi bakterii. Surowy, organiczny miód jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ większość metod pasteryzacji zabija działanie przeciwutleniające.

c

4. Kurkuma.

Kurkuma stosowana zewnętrznie na rany kapitalnie radzi sobie z bakteriami. Łącząc ja z miodem powstaje pasta, którą można stosować na zainfekowane obszary.

d

5. Czosnek.

Może zwalczać przeziębienie, chroni także przed drożdżami, pasożytami i bakteriami. Jeśli szukasz prostego sposobu, aby żyć zdrowiej, dodaj więcej czosnku do swojej diety.

e

6. Wyciąg z pestek grejpfruta.

The Journal of Alternative i Complementary Medicine opublikowały badanie, które wykazało, że ekstrakt z pestek grejpfruta (GSE) skuteczne zwalcza ponad 800 rodzajów wirusów i bakterii oraz ponad sto odmian grzybów i pasożytów.

f

7. Jeżówka.

Używając tego zioła działasz prewencyjnie i możesz być pewien, że nie dopadnie Cię przeziębienie.

g

8. Kapusta.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w kapuście występuje dużo witaminy C. Działa antybakteryjnie i pomaga w trawieniu.

h

9. Olej kokosowy.

Ma naturalnie występujące właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i mnóstwo przeciwutleniaczy, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Pomaga wzmocnić układ odpornościowy, przywraca prawidłową pracę tarczycy, reguluje poziom cholesterolu cukru we krwi, a nawet poprawia funkcjonowanie mózgu. Można go używać wewnętrznie i zewnętrznie. Olej kokosowy jest jednym z najbardziej wszechstronnych i niepowtarzalnych prezentów od Matki Natury. Dodaj łyżkę do swojej porannej kawy dla dodatkowej energii.

i

10. Żywność fermentowana.

Ogórki domowej roboty, kapusta, kefir i probiotyczne jogurty – wszystko to odnowi Twoją florę. Chroni nas przed infekcjami.

j

11. Srebro koloidalne.

Naturalny antybiotyk. Srebro koloidalne jest mieszaniną cząstek srebra zawieszonych w płynie, które były używane od stuleci. Zabieg ten jest tymczasowy, ponieważ zbyt dużo srebra – metal ciężki – mogą być toksyczne.

k

Może Cię zainteresować

zamknij