×
Wirtualna Polska

7 naturalnych sposobów na pozbycie się przykrego zapachu z kuchni

Zdarza się, że w naszej kuchni czuć nieprzyjemną woń, która szybko rozprzestrzenia się po całym mieszkaniu. A przecież z tego pomieszczenia powinien unosić się przyjemny zapach świeżo przygotowanych potraw. W takim razie co może być przyczyną smrodu i jak sobie z nim poradzić?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Kawa

pixabay.com

pixabay.com

Kawa jest naturalnym produktem, który zneutralizuje nieprzyjemne zapachy. Możesz umieścić ją w miseczce i postawić na kuchennym blacie lub w lodówce dzięki czemu szybko pozbędziesz się brzydkich zapachów.

#2 Soda oczyszczona

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kolejnym naturalnym sposobem na pozbycie się brzydkich zapachów jest soda oczyszczona. Często zdarza się, że nasze śmieci są źródłem smrodu, jednak jeśli nie chcesz ich wyrzucać (bo np. worek nie jest jeszcze pełen) wystarczy, że zastosujesz sodę. Najlepiej jednak jeszcze przed wrzuceniem śmieci do kosza, umieścić na dnie worka gazę i posypać sodę. Możesz również zmieszać sodę oczyszczoną z wodą w butelce ze spryskiwaczem i używać jako naturalnego odświeżacza.

#3 Woreczki strunowe i plastikowe pudełka

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pomogą Ci w zabezpieczeniu jedzenia oraz rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów. Jeśli rozkroiłaś cebulę lub czosnek, schowaj je do plastikowych pudełek z pokrywką. Woreczki przydają się podczas pakowania jedzenia na wynos, ale również sprawdzą się podczas mrożenia.

#4 Ocet

Ocet można użyć w walce z bakteriami, brzydkimi zapachami oraz robakami, a to wszystko jest możliwe dzięki zawartym w nim kwasie octowym. Wystarczy, że nalejesz trochę octu do niewielkiego pojemnika i ustawisz blisko kosza na śmieci.

#5 Gazeta

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Z tego triku korzystały już nasze babcie. Papier dobrze wchłania wilgoć i eliminuje brzydkie zapachy, dlatego na dno kosza warto umieścić kilka stron wymiętej gazety. Zgromadzi ona całą wilgoć i smród z wyrzuconych produktów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#6 Skórka z pomarańczy

pixabay.com

pixabay.com

Ciekawym i całkowicie naturalnym rozwiązaniem jest również skórka z pomarańczy. Po zjedzeniu cytrusa wysusz skórkę, a następnie umieść w lodówce lub spiżarni. Szybko pomoże ona zwalczyć brzydki zapach panujący w tych miejscach.

#7 Alkohol + woda

Ten sposób pozwoli Ci upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Rozcieńcz niewielką ilość alkoholu (np. spirytusu) z wodą i umieść w butelce ze spryskiwaczem. Teraz lekko spryskaj śmieci uzyskanym roztworem. Ten trik pozwoli Ci wyeliminować nieprzyjemny zapach i odstraszyć insekty, które mogłyby gromadzić się w śmieciach.

BONUS: Przygotuj naturalny odświeżacz powietrza

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jeśli chcesz żeby przyjemny zapach unosił się w całym domu, umieść na kuchence garnek z wodą oraz skórką pomarańczy, goździkami, laską cynamonu oraz odrobiną soku pomarańczowego. Kiedy woda się zagotuje, zmniejsz nieco ogień i pozostaw garnek na pół godziny do godziny. Taki naturalny odświeżacz sprawi, że w domu będzie pachniało świętami, a Ty nie będziesz chcieć kupować chemicznych i szkodliwych odświeżaczy powietrza.

A Ty jakie znasz sposoby na usuwanie nieprzyjemnych zapachów z kuchni?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować