×

Dzięki jedynie 5 prostym składnikom, ona zmieniła sposób sprzątania już na ZAWSZE. To jest genialne!

Od kiedy sięgam pamięcią moja mama zawsze narzekała na środki czystości. Mówiła, że takie detergenty wysuszają dłonie, niekorzystnie oddziaływają na skórę, a w skrajnych przypadkach mogą nawet uczulać. Pomimo negatywnych stron tego typu środków, moja mama stosowała je, bo zawsze dbała o porządek. Nie lubiła bałaganu i widocznych zaniedbań, zresztą te przyzwyczajenia ma do dziś.

I w tym miejscu ja muszę się przyznać, że również bardzo cenię sobie porządek. Lubię kiedy dookoła mnie wszystko jest nie tylko uporządkowane, ale wręcz błyszczy się od czystości. Do niedawna sama stosowałam wiele produktów do sprzątania domu. Sam musisz przyznać, że dostęp do tego typu produktów jest dziś nieograniczony, a wybierać też jest z czego. Środki do czyszczenia łazienki, kuchni, podłóg, kurzu czy też okien.

Przed Wami kilka sposobów na przygotowanie środków, które doskonale radzą sobie w walce z brudem. Odkąd je stosuję jestem zachwycona. Nie mam żadnych problemów z niepożądanymi konsekwencjami. Ponadto udało mi się zaoszczędzić trochę pieniędzy, których nie wydaję już na zakup nowych środków czystości.

Środek miętowo-pieprzowy do wszystkiego.

1

Jeśli chcesz aby twój dom lśnił czystością i unosił się w nim zapach świeżej mięty, mam dla Ciebie w pełni naturalny środek, który pomoże Ci uzyskać takie efekty.

Wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć ten genialny środek to: woda, alkohol, naturalny płyn do mycia naczyń oraz pomarańczowy lub cytrynowy olejek eteryczny.

I na koniec najlepsza wiadomość, ten środek jest bardzo wydajny więc jedna butelka wystarczy Ci na kilka miesięcy!

Pikantny cytrusowy zmywacz.

2

Potrzebujesz czegoś co pomoże Ci usunąć tłuste plamy z naczyń?

W tym wypadku wystarczy woda, świeżo wyciśnięty sok z cytryny, mydło kastylijskie i soda oczyszczona. To wszystko, czego potrzebujesz do odtłuszczenia naczyń.

Lawendowy środek dezynfekujący.

3

Środki dezynfekujące są świetne do usuwania zarazków i bakterii w gospodarstwie domowym, ale o dziwo, do tego typu zadań nie potrzebujesz w ogóle bardzo silnych detergentów.

Wszystko, co niezbędne w tym przypadku to ocet, wódka, olejek lawendowy, olejek cytrynowy i woda.

Miętowy środek do czyszczenia szkła.

4

Nie lubisz czyścić luster, szyb i szkła? Mam dla Ciebie świetną receptę, która z pewnością sprawdzi się przy czyszczeniu tego typu przedmiotów.

Wystarczy połączyć wodę, ocet, alkohol i olejek miętowy. Twoje lustra i szklane powierzchnie będą błyszczeć się w każdym momencie.

Kuchenny peeling.

5

Dzięki temu środkowi Twoja kuchnia zawsze będzie lśnić.

Wystarczy, że wymieszasz ze sobą trochę naturalnego mydła, sodę, goździkowy olejek i wodę.

Musująca płukanka.

6

Chcesz, aby Twoje rzeczy prezentowały się i pachniały dobrze?

Musującą płukankę przygotujesz sam, wykorzystując trochę octu i wody. Uwierz mi, po użyciu Twojego specyfiku Twoja wanna będzie wyglądała jak nowa.

Peeling do umywalki.

7

Czy wiesz, że zlewozmywak jest jednym z najbrudniejszych miejsc w kuchni?

Aby Twój zlewozmywak był czysty użyj mieszanki, w skład której wchodzi trochę sody, cytryny, olejek goździkowy, mydło kastylijskie i woda. Efekty będą widoczne bardzo szybko.

Pogromca grzybów i pleśni.

8

A teraz czas na receptę, która pozwoli Ci pozbyć się grzybów i pleśni.

Wszystko czego potrzebujesz w tym wypadku to woda, olejek z drzewa herbacianego i soda. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozbędziesz się intruzów z takich powierzchni jak wanna, prysznic, czy pralnia.

Najlepszy przyjaciel drewnianej podłogi.

9

Chcesz aby Twój parkiet lśnił?

Uzyskasz ten efekt przy użyciu octu, wody i olejku z cytryny.

Prosty środek do powierzchni chromowych.

10

Okazuje się, że nawet samochód może być czyszczony naturalnym środkiem. A wszystko dzięki połączeniu wody, mydła kastylijskiego i octu. Prawda, że proste?

Może Cię zainteresować

zamknij