×

Ziemia okrzemkowa to naturalny zabójca kleszczy. Raz na zawsze znikną z ogrodu

Zima była w niektórych częściach Polski bardzo łagodna, kleszcze więc mają się bardzo dobrze. W naszych przydomowych ogródkach już się pojawiają. Nie każdy ma możliwość, czy miejsce na posadzenie różnych roślin, które odstraszają te pajęczaki, ale jest na nie jeszcze inny sposób.

Kleszcze w ogrodzie – co robić?

W Twoim ogrodzie bawią się dzieci i pies? Nie chcesz pryskać ziemi szkodliwą chemią? Sklepowe opryski na kleszcze niestety często zabijają też inne owady oraz są szkodliwe dla innych organizmów. Nie jest to też dobry pomysł, ponieważ w ogródku uprawiamy także owoce i warzywa. Nikt nie chciały jeść trującej chemii.

ziemia okrzemkowa - zabawa w ogrodzie
instagram.com/binkiedoo

Naturalnym środkiem odstraszającym kleszcze jest: Ziemia Okrzemkowa

Krzemionka czyli ditlenek krzemu, jest biała lub żółta. Jest używana w przemyśle do filtrowania, odwadniania oraz izolowania ciepła. Uwielbiana jest przez ogrodników.

ziemia okrzemkowa
instagram.com/integrative_nutrition

Ziemia okrzemkowa odstrasza mszyce, mrówki oraz kleszcze

Wystarczy rozsypać ziemię po ogrodzie i rozprowadzić grabiami. Można posypać roślinność dookoła tarasu i w miejscach, gdzie dzieci lubią się bawić.

Czynność powtarzaj raz na miesiąc

ziemia okrzemkowa w ogrodzie
instagram.com/myitchydog

Kilogram ziemi okrzemkowej kosztuje prawie 50 zł. Przyznam, że to nie mało… ale wolę zapłacić więcej niż truć się chemią 😉

zamknij