×
Wirtualna Polska

Prosty sposób nauki ułamków przy pomocy klocków Lego. Twoje dziecko pokocha tę metodę!

Pamiętam, że kiedy chodziłam do szkoły najmniej lubiłam matematykę i przedmioty związane z naukami ścisłymi. Na myśl o ułamkach i dzieleniu dostawałam gęsiej skórki, a w szkole podstawowej długo chciałam uniknąć lekcji, na których w nieskończoność powtarzało się czy najpierw jest mnożenie czy dodawanie, a może równanie z nawiasów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie ma co się dziwić, żadne dziecko nie lubi nauki, przecież to takie nudne zajęcie! O wiele lepiej spędzić dzień na zabawie lalkami lub klockami Lego. Na szczęście jest sposób jak przekonać dziecko do nauki. Zastanawiasz się jaki? To proste! Wykorzystaj przyjemne i połącz je z pożytecznym!

Użyj klocków Lego do nauki matematyki

Na klockach możesz nauczyć swoją pociechę najprostszych rzeczy tj. liczenia. Weź 12 takich samych klocków Dupo lub Lego i ponumeruj je od 1 do 6.

<a href=notimeforflashcards.com">

notimeforflashcards.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Następnie weź kartonowe pudełko i kostkę do gry. Teraz wystarczy zachęcić swoje dziecko do zabawy. Rzucajcie na przemian kostką, a gdy wypadnie jedynka dany gracz zgrania klocek z numerem 1. Powtarzaj głośno daną liczbę, aby Twoje dziecko łatwiej je zapamiętało.

<a href=notimeforflashcards.com">

notimeforflashcards.com

Następnie rzucajcie kostką, aby zdobyć kolejne klocki (oczywiście w odpowiedniej kolejności czyli 2,3,4, itd). Wygrywa ten gracz, któremu szybciej uda się ułożyć wieżę z numerami od 1 do 6.

Lego możesz także wykorzystać do nauki ułamków

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
<a href=goodshomedesign.com">

goodshomedesign.com

Tutaj przyda się kilka klocków o różnej wielkości. Największy klocek będzie całą częścią, z kolei taki o połowę mniejszy posłuży za zobrazowanie dziecku 1/2. Coraz mniejsze klocki będą kolejnymi partiami. W taki sposób dziecko szybko nauczy się matematyki i z przyjemnością będzie chciało uczyć się kolejnych zasad.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować