×

Skórka po bananie wystarczy, aby stworzyć banalnie prosty nawóz dla roślin doniczkowych

Jeśli chcesz, żeby Twoje rośliny rosły zdrowo, musisz dostarczać im odpowiednich mikroelementów.
Okazuje się, że pomimo oprysków stosowanych na banany, jego skórka ma wiele cennych składników, które wychodzą z korzyścią do zastosowania dla naszych roślin.

Okazuje się, że banany mogą Ci w tym pomóc

A dokładnie chodzi tutaj o samą skórkę od bananów. Te owoce zawierają fosfor, potas oraz sole mineralne, które pod wpływem bakterii i innych mikroorganizmów, które się namnożą, oddadzą pierwiastki podlanym roślinom.

Do stworzenia domowego nawozu potrzebujesz:

youtube.com

– bananów,
– słoik,
– ciepłą, przegotowaną wodę o temperaturze około 40 stopni.

Do dużego słoika wsadź skórkę lub dwie po bananach, a następnie zalej ciepłą wodą. Zakręć słoik i pozostaw na około 2 tygodnie. Po tym czasie możesz podlewać swoje rośliny gotowym roztworem.

Skórki możesz również pokroić i dodać do kompostownika, dzięki czemu przyspieszy to fermentację. Pocięta skórka z banana to także doskonały naturalny, nawóz bezzapachowy do Twojego ogrodu. Umieść go w ziemi dookoła roślin, jednak nie zakopuj jej zbyt głęboko. Skórka zacznie się rozkładać i uwolni minerały i witaminy.

Spróbujesz tej metody?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij