×

10 dziwnych nawyków osób z ponadprzeciętną inteligencją, które zaskoczą każdego

Średni iloraz inteligencji mieści się w granicach 84-116 punktów. Ludzie, którzy uzyskują wynik powyżej 140 punktów uznawani są za geniuszy. Albert Einstein i Stephen Hawking mieli IQ na poziomie 160 punktów. Natomiast za jednego z z najinteligentniejszych ludzi w historii uznaje się Williama Jamesa Sidisa (matematyk, antropolog, poliglota, kosmolog). Jego IQ wynosiło 260 punktów, a on sam w wieku 12 lat znał 8 języków obcych.

kostka
ALAN DE LA CRUZ/unsplash

Okazuje się, że niektóre brzydkie i nieeleganckie nawyki mogą świadczyć o wybitnej inteligencji. Jeśli towarzyszą Ci one, odkąd pamiętasz to znak, że najprawdopodobniej posiadasz wysokie IQ.

1. Żucie gumy

Wielu osób to irytuje, ale samo żucie gumy to dobry sposób na skupienie uwagi, zebranie myśli i osiągnięcie wysokiego poziomu koncentracji.

kobieta
Andra C Taylor Jr/unsplash

2. Wiercenie się

Są osoby, które nigdzie nie są w stanie usiedzieć w spokoju. One mają dużo energii i zawsze muszą ruszać nogami lub rękami.

kobieta
Peter Conlan/unsplash

3. Stosowanie przerywników

Powtarzanie yyy, eee lub hmm, może sugerować, że bardziej skupiasz się na rozmowie i pragniesz jak najlepiej zrozumieć swojego rozmówcę.

rozmowa
Brooke Cagle/unsplash

4. Prokrastynacja

To zwlekanie, ociąganie się i ciągłe odkładanie na później rzeczy, które wypadałoby zrobić. Jeśli „cierpisz” na tę przypadłość to nie znak, że jesteś leniwy. Po prostu odznaczasz się sporą inteligencją. 😉

kartka
Marissa Grootes/unsplash

5. Rozległa wiedza

Czasami zdarza się, że osoby inteligentne są postrzegane jako ludzie popisujący się swoją wiedzą oraz notorycznie wywyższające się. Tymczasem one zwyczajnie posiadają informacje z wielu dziedzin i na co dzień często je wykorzystują.

kartka
AbsolutVision/unsplash

6. Przeklinanie

To nie znak zubożenia językowego. Osoby, które przeklinają mają wysokie IQ i dobrze rozwinięte zdolności werbalne.

gołąb
pinterest

7. Rezygnacja z pewnych czynności

Osoby z większym IQ nie marnują swojego czasu na rzeczy mało ważne. Zamiast tego wolą zrobić coś, co naprawdę sprawia im przyjemność.

kobieta
Kate Hliznitsova/unsplash

8. Nieporządek na biurku

W chaosie na biurku jest metoda. Osoby inteligentne łatwiej odnajdują się w małym bałaganie. Nieporządek sprzyja ich kreatywności.

biurko
Robert Bye/unsplash

9. Obgryzanie paznokci

Krótkie i obskubane paznokcie nie wyglądają estetycznie. Ale sam nawyk obgryzania pomaga mocniej skupić się na wykonywanej czynności.

paznokcie

10. Spóźnianie się

Notoryczne ściganie się z czasem to cecha osób, które odznaczają się wielozadaniowością. One często spóźniają się na spotkania, gdyż przed wyjściem z domu zawsze mają do zrobienia dużo rzeczy.

kobieta
Chris Wade/unsplash

Ile z tych nawyków obserwujesz u siebie?

 

Źródła: kobieta.onet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij