×

Nie biegnij do sklepu po kolejny płyn do podłogi. Tańszy jest domowy płyn DIY

Naturalne środki czyszczące to coś, po co bez wątpienia sięga coraz więcej ludzi. Ich zapach nie jest aż tak drażniący, działają wcale nie gorzej niż chemikalia, a przede wszystkim są bezpieczniejsze. Można kupować je już gotowe, a można też przygotować je samodzielnie. Poznaj sprawdzone przepisy na domowy płyn do mycia podłóg. To coś, co na pewno polecisz koleżankom!

Okazuje się, że często bez sensu jest kupowanie specjalnych płynów do mycia podłogi, jeśli pod ręką mamy podstawowe produkty, z których je przygotujesz.

PŁYN NA BAZIE MYDŁA (bez spłukiwania)

Do wiaderka ciepłej wody dodaj 1 łyżeczkę mydła kastylijskiego lub płynu do mycia naczyń. Taka mieszanka najlepiej sprawdzi się do mycia drewnianej podłogi i podłogi z paneli. Koniecznie użyj do tego mopa z mikrofibry.

Domowy płyn do mycia podłóg
Domowy płyn do mycia podłóg Fot. Freepik.com

PŁYN NA BAZIE OCTU

Do mycia paneli wykorzystaj wodę z octem. Taki płyn stworzysz w ten sam sposób, jak poprzedni, ale mydło zastąp ½ szklanki octu. Na umytej podłodze z paneli nie pozostaną żadne smugi! Tym płynem z powodzeniem możesz też umyć podłogę z płytek.

PŁYN DO MYCIA PODŁÓG LAMINOWANYCH

Wymieszaj ze sobą płyn do dezynfekcji, ocet i wodę w proporcjach 1:1. To idealne połączenie dla tego rodzaju podłóg. Dzięki octowi dokładne je wyczyścisz, a płyn z alkoholem pomoże je szybko wysuszyć.

MOCNY PŁYN DO CZYSZCZENIA PŁYTEK LUB PODŁÓG CEMENTOWYCH

Do wiaderka z gorącą wodą dodaj ¼ szklanki boraksu i 10 kropli olejku eterycznego. Mieszaj, aż do rozpuszczenia. Jeśli Twoja podłoga jest wyjątkowo brudna, to dolej do powstałego preparatu kilka kropli płynu do naczyń.

Po użyciu możesz zostawić płytki do wyschnięcia lub przemyć je świeżą wodą – to zapobiegnie smugom.

Jeśli nie masz w domu boraksu, rozpuść w wiadrze kapsułkę do zmywarki. Jej właściwości czyszczące, w tym głównie odtłuszczające i nabłyszczające, sprawdzą się przy bardzo brudnej podłodze z płytek.

Domowy płyn do mycia podłóg
Domowy płyn do mycia podłóg Fot. Freepik.com

 

Jeśli masz problem z zabrudzonymi fugami między płytkami, to również śpieszymy z pomocą! Do ich czyszczenia użyj szczotki, gorącej wody i płynu do naczyń. Do brudniejszych fug zalecamy użyć octu.

 

Poznaj też inne sposoby na czyste kafelki oraz produkt, dzięki któremu Twoje panele będą błyszczeć! Na pewno się nie zawiedziesz!

Źródła: www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij