×

Nie chowaj tam pieniędzy – te kryjówki włamywacze już doskonale znają!

Jeśli nie jesteś przekonany do gromadzenia oszczędności na koncie bankowym, to w takim razie gdzie trzymasz tę pokaźną ilość gotówki? Okazuje się, że włamywacze świetnie znają te najbardziej popularne skrytki i doskonale wiedzą, jak się do nich dostać! Lepiej przeczytaj o tym, gdzie nie chować pieniędzy.

Jeśli jesteś pewien, że gotówka skrzętnie przechowywana pod materacem lub w szafce nocnej jest całkowicie bezpieczna, musimy wyprowadzić Cię z błędu. Czym prędzej przenieś je w inne miejsce – tam, gdzie potencjalny złodziej nawet nie pomyśli, żeby zaglądnąć.

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu?

Mogą wejść do Ciebie całkiem niepostrzeżenie – wystarczy uchylone okno, czy niezamknięte drzwi (nawet te balkonowe!). Czasem są tak cwani, że działają w parze – jeśli wykonujesz jakieś prace przy obejściu, jeden z nich podejdzie do Ciebie, by zająć Cię rozmową, a drugi w tym czasie bez żadnych przeszkód dostanie się do Twojego domu! Tym bardziej narażeni są na to ci, którzy mieszkają w pojedynkę (na przykład starsi ludzie).

Twoim obowiązkiem jest być czujnym i zabezpieczać się w każdej chwili – nie tylko wtedy, kiedy wyjeżdżasz na wakacje. Nawet jeśli wychodzisz na szybkie zakupy – pamiętaj o tym, żeby dokładnie zamknąć wszystkie drzwi i okna.

 

Gdzie nie chować pieniędzy w domu? Fot. Freepik.com

 

Upływający czas to największy wróg włamywacza!

Nawet jeśli przez Twoją nieuwagę, lub jakimś sprytnym sposobem, złodziej dostanie się do Twojego domu, musisz zawczasu zrobić wszystko, aby jak najskuteczniej utrudnić mu rabunek gotówki. Im dłużej będzie szukał, tym szybciej Ty zorientujesz się o jego obecności, więc tym większe są szanse, że zdążysz wezwać odpowiednie służby, zanim dojdzie do kradzieży!

gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu
Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Freepik.com

 

Gdzie nie chować pieniędzy w domu?

  • Słoik w kuchennych szafkach – to jedna z najczęstszych „skarbonek” w domach, więc złodzieje zazwyczaj właśnie tam uderzają w pierwszej kolejności. Wielu ludzi skrzętnie wrzuca tam swoje oszczędności będąc pewnym, że są tam bezpieczne – to ułuda. Puszki po ciastkach to również zbyt oczywista kryjówka…
gdzie nie chować pieniędzy w domu
Gdzie nie chować pieniędzy w domu? Fot. Freepik.com

 

  • Szafa – choć może się wydawać, że cały stos ubrań doskonale zamaskuje nawet dużą ilość gotówki, to jednak również jest to błędne myślenie. Złodziej – nie dbając o porządek – najpewniej zacznie wyrzucać wszystko z szafy, aż w końcu natknie się na pieczołowicie skrywane banknoty.

 

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu
Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Genialne.pl

 

  • Książki – zdesperowany włamywacz, widząc Twoją skromną biblioteczkę, tak jak w przypadku ciuchów w szafie – zacznie wyrzucać z niej książki aż do chwili, kiedy z którejś z nich wypadną wszystkie Twoje oszczędności.

 

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Genialne.pl

 

  • Wazony – nie dość, że złodzieje doskonale znają tę kryjówkę z doświadczenia, to jeszcze istnieje ryzyko, że któryś z domowników niechcący naleje w nie wody i umieści w nich kwiaty, czym doszczętnie zniszczy wszystkie pieniądze.

 

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Freepik.com

 

Gdzie najlepiej schować pieniądze w domu?

Jeśli nie chcesz trzymać ich na koncie, absolutnie tego nie negujemy. Zadbaj jednak o to, by była to faktycznie bezpieczna kryjówka. W tym celu warto zainwestować w sejf, do którego kod nie będzie tak łatwo dostępny. Skrywając w nim nawet największą ilość gotówki, podczas ewentualnego włamania i tak będzie ona zabezpieczona!

Jeśli nie masz aż tak dużych oszczędności, aby trzymać je w sejfie, włóż je do… skrzynki na narzędzia. To miejsce, do którego włamywacze absolutnie nie zaglądają. Któż miałby trzymać gotówkę wśród pordzewiałych młotków i śrubokrętów? A no właśnie – ktoś na tyle sprytny, aby skutecznie się zabezpieczyć!

Innym pewnym „skarbcem” jest rolka papieru toaletowego. Możesz zwinąć banknoty i umieścić je w środku. Włamywacz na pewno nie zajrzy do Twoich „papierowych zapasów”. Musisz jednak uważać na to, aby tę jedną rolkę trzymać zawsze w jak najgłębszym miejscu, aby nie sięgnął po nią nikt z domowników lub gości!

 

Inną sprytną skrytką jest… słoiczek schowany w kwiatku!

Jeśli chcesz ukryć gotówkę, włóż ją do szklanego słoiczka i zakręć go.

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu
Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Genialne.pl

 

Zakrętkę pomaluj na czarno – aby nie wyróżniała się kolorem, kiedy przykryjesz ją ziemią.

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Genialne.pl

 

Przyklej do niej kamyk za pomocą kleju na gorąco.

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Genialne.pl

 

Teraz zrób w ziemi dołek i zagrzeb tam słoiczek tak, by kamyk wystawał ponad jej powierzchnię.

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Genialne.pl

 

Dla niepoznaki ułóż pod kwiatem więcej takich kamyków. Twoje pieniądze bez wątpienia są bezpieczne – któż wpadłby na to, że trzymasz oszczędności pod kamieniem w doniczce? 😉

Gdzie złodzieje szukają pieniędzy w domu? Fot. Genialne.pl

 

Skąd włamywacze wiedzą, czy jesteś w domu? Stosują perfidny trik z taśmą klejącą, który skutecznie ich uświadamia!

 

Jeśli zobaczysz butelkę włożoną w koło Twojego samochodu, natychmiast dzwoń po policję. To przestępstwo, które może Cię dużo kosztować!

Może Cię zainteresować