×
Wirtualna Polska

Funkcja samooczyszczania piekarnika zużywa masę prądu. Trik z tabletką do zmywarki ją zastąpi

Czyszczenie piekarnika potrafi być zmorą przeciętnej gospodyni domowej. Zwłaszcza jeśli niektóre zastygłe, przywierające resztki jedzenia liczą już sobie więcej niż kilka dni. Podpowiemy Ci, jak wyczyścić piekarnik za pomocą jednego kuchennego produktu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jak wyczyścić piekarnik kostką do zmywarki?

Umieść kostkę do zmywarki na blaszce do pieczenia albo w naczyniu żaroodpornym. Następnie zalej ją litrem wody i wstaw do piekarnika. Zamknij i nastaw go na maksymalną temperaturę.  Jak już woda się zagotuje i tabletka rozpuści, wyłącz piekarnik, ale pozostaw go tak na około pół godziny.

Wysoka temperatura spowoduje, że wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki to prosty trik. Kapsułka zacznie się roztapiać a zawarte w niej detergenty zaczną osiadać na ściankach piekarnika.

Weź ściereczkę o przetrzyj piekarnik resztą płynu po tabletce. Usunięcie pozostałości wilgotną szmatką będzie już tylko formalnością. Twój piekarnik będzie lśnić jak nowy (i z pewnością będzie się w nim przyjemniej piec)!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jak wyczyścić piekarnik, fot. Freepik

Jak wyczyścić piekarnik, fot. Freepik

Alternatywna metoda czyszczenia

Możesz swój piekarnik wyczyścić za pomocą tabletki do zmywarki na jeszcze jeden sposób. Zajmuje on mniej czasu, ale jest bardziej pracochłonny i angażujący.

Zalej kostkę niewielką ilością gorącej wody (ale nie wrzątkiem!). Gdy już powstanie przypominająca papkę pasta, nałóż ją na wszystkie zabrudzenia w piekarniku. Następnie odczekaj ok. pół godziny i usuń pozostałości za pomocą wilgotnej ściereczki.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Dlaczego to działa?

Tabletki do zmywarki składają się ze skoncentrowanego detergentu i dają Ci gwarancję, że usuniesz nawet trudny, mocno oporny tłuszcz. Silne środki czyszczące działają również na tłuszcz z piekarnika i plamy z jedzenia. Zwłaszcza, że tabletki potrafią usunąć nawet zapieczone jedzenie. A wyczyścić piekarnik z plam i przypaleń jest zdecydowanie jednym z najtrudniejszych zadań. Jak więc sam widzisz, idealnie nadają się do takiego czyszczenia. Tabletka do zmywarki oczywiście sprawdzą się także przy innych, podobnych powierzchniach, które z jednej strony wymagają szorowania, z drugiej odrobiny delikatności.

A jeśli na Twojej lodówce ze stali nierdzewnej masz ślady palców i nie wiesz, co zrobić, aby się ich w końcu raz na zawsze pozbyć, to przeczytaj domowe sposoby na czyszczenie stali nierdzewnej. Ślady po palcach w końcu znikną! 

Zobacz, jak dokładnie wyczyścić piekarnik, wyjmując nawet szybę!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować