×

Nie pozwól uschnąć swojej roślince! Jeden gadżet szybko przywróci ją do życia

Każdy z nas lubi widok pięknego wnętrza, pełnego zielonych i zdrowych roślin. Niestety większość z nas jest tak bardzo zapracowana, że po kilku tygodniach nasze roślinki wyglądają jak suche badyle, które straciły jakąkolwiek wolę do życia… To na pewno nie raz zdarzyło się każdemu – raz czy dwa nie podlać roślinki i po pewnym czasie naszym oczom objawia się ten smutny widok…

uschnięte rośliny
instagram.com/katarzynaseweryn

Jak więc zapobiec usychaniu roślin? Na bardzo intrygujący pomysł wpadła młoda projektantka, która stworzyła wyjątkowy gadżet! Z pewnością pokochają go wszyscy miłośnicy dobrego designu!

Keity Augstkalne, to łotewska absolwentka szkoły sztuki i designu w Rydze. Produkt stworzony przez projektantkę to system, który pozwoli uratować Twoją ulubioną roślinkę. Co ważne, gadżet jest skuteczny i wygląda naprawdę ciekawie! Wyjątkowy jest fakt, że artystka zdecydowała się na zaczerpnięcie inspiracji z życia codziennego i przeniosła szpitalną kroplówkę, na taką która może uratować życie roślin.

Tutaj jednak projekt Łotyszki nie jest podłączany do ludzkiego ciała lecz do doniczki kwiatka, który potrzebuje natychmiastowego ratunku

pinterest.com

Kroplówka zawiera odpowiednie substancje, które użyźniają glebę i wspomagają prawidłowy rozwój rośliny

dezeen.com

Zobacz także: Użycie polopiryny w ogrodzie sprawi, że rośliny będą rosły silniejsze

Projekt spodoba się z pewnością wszystkim fanom minimalizmu i oryginalnego designu!

dezeen.com

Zobacz także: Zapałki w doniczce?! Ten szalony pomysł sprawi, że rośliny będą zdrowo rosły

Co myślisz o pomyśle łotyskiej projektantki? Przydałby Ci się taki gadżet? Mógłbyś mieć go w swoim mieszkaniu?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij