×

Nie uwierzysz! Wystarczy raz przetrzeć tym lodówkę, a ślady palców znikną od razu

INOX to stal nierdzewna stosowana ogólnie w przemyśle spożywczym, ale ze względu na walory estetyczne od wielu lat używa jej się do produkcji domowego sprzętu AGD. Już prawie każdy z nas ma w swojej kuchni coś ze stali nierdzewnej: czajnik elektryczny, lodówkę, okap, czy płytę kuchenki… Ale czyszczenie stali nierdzewnej wygląda inaczej, niż mycie sprzętów z innych tworzyw. Odciski palców na stali nierdzewnej to najczęstszy problem, który można jednak w bardzo prosty sposób usunąć.

Stal nierdzewna jest odporna na wysokie temperatury, uszkodzenia, rdzę i większość zabrudzeń.

Sprzęty wykonane ze stali nierdzewnej są łatwe w utrzymaniu czystości, ale wymagają odpowiedniej konserwacji. Ale ciągłe jednak odciski palców na lodówce spędza sen z powiek niejednej pani domu.

kuchnia inox
freepik

Odciski palców na powierzchniach ze stali nierdzewnej

Mankamentem sprzętów wykonanych ze stali nierdzewnej, na który każdy z użytkowników narzeka, są ślady odcisków palców. Najlepszym sposobem na ich usunięcie jest wypolerowanie powierzchni za pomocą oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci. Ślady od razu znikną, a pozostawiona powłoka oliwki ochroni nasz sprzęt przez jakiś czas od tego problemu.

Dodatkowo oliwa zakonserwuje np. naczynia ze stali nierdzewnej, wiec spokojnie można ją też używać do różnego rodzaju garnków i patelni.

odciski palców na stali nierdzewnej
pinterest.com

Domowe środki do mycia powierzchni ze stali nierdzewnej

Zawsze używaj miękkich ściereczek do mycia sprzętu ze stali nierdzewnej i zawsze po umyciu powierzchni wycieraj ją do sucha. Na koniec wypoleruj. Unikaj druciaków i szorstkich gąbek – mogą porysować stal.

Każdą powierzchnię ze stali nierdzewnej możesz myć zwykłym płynem do mycia naczyń. Możesz też używać zwykłego mydła w płynie, octu i sody, ale dobrze rozpuszczonej w wodzie. Na różne plamy pomoże też cytryna. Tanim, a skutecznym gotowym preparatem jest płyn do mycia szyb. Wystarczy spryskać powierzchnię i przetrzeć do sucha.

odciski palców na stali nierdzewnej
pinterest.com

Wady INOX

Pomimo tak wielu zalet, INOX nie jest odporny na zarysowania. Do jego czyszczenia i pielęgnacji należy więc unikać wszelkich szorstkich, czy metalowych szczoteczek i druciaków.

Pamiętaj też, że do powierzchni ze stali nierdzewnej nie można stosować wybielaczy.

Poznaj też niesamowicie prostą i skuteczną metodę czyszczenia kabiny prysznicowej!

Może Cię zainteresować

zamknij