×
Wirtualna Polska

Popularna zabawka, którą lepiej wyrzucić z domu! Trwale uszkadza wzrok

Dla swoich dzieci zrobilibyśmy wszystko, aby tylko je uszczęśliwić. Każdy z nas chce, aby jak najlepiej dla swojej pociechy, jednak czasami stajemy przed wyzwaniem, co jest dla pożyteczne dla dziecka, a co jest tylko jego chwilową zachcianką. Jako rodzice często trudno się przeciwstawić swojemu dziecku, które woła „mamo, tato kup mi”. Są jednak pewne rzeczy, których nigdy nie powinniśmy sprawiać swoim dzieciom. Ta zabawka z pewnością do nich należy. Jeśli masz ją w domu, to koniecznie się jej pozbądź!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pewien 9-latek z Tasmanii bardzo często bawił się zabawką, którą wręcz ubłagał od rodziców

Chłopiec bardzo lubił nowy nabytek, który przypominał mu postaci z ulubionych kreskówek, udawał wtedy, że jest Scott’em Summers’em z X-Menów lub nowym, zmyślonym bohaterem. Wiesz już o jakiej zabawce mowa?

W przypadku 9-letniego Bena, laser stał się nie tylko nowoczesnym gadżetem, ale również przyczyną jego problemów zdrowotnych. Podczas zabawy chłopiec przez przypadek poświecił sobie laserem w oczy. Według tego co powiedzieli rodzice chłopca,trwało to ułamki sekund, lecz niestety skutki stały się niemal natychmiastowe.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wiązka ostrego światła z lasera poparzyła i trwale uszkodziła oczy nastolatka

Światło zabawki skierowane było na najbardziej wrażliwą cześć gałki ocznej, przez co 9-latek stracił prawie 75% wzroku. Mimo tego, że chłopiec nie odczuwał bólu, to w trakcie zabawy laser spowodował niemal natychmiastowe uszkodzenie wzroku. Lekarze mieli nadzieję, że obrzęk ustąpi, a nastolatek odzyska wzrok, niestety do końca życia będzie niedowidział.

Okuliści przestrzegają rodziców przed kupowaniem dzieciom wskaźników laserowych i gadżetów z ostrymi wiązkami światła. Ta popularna zabawka sprawiła, że niewinna zabawa skończyła się trwałym uszkodzeniem zdrowia. Jeśli wasze dzieci proszą Was o dziwne zabawki, nie podejmujcie decyzji o jej kupnie zbyt pochopnie. Sprawdźcie czy dany produkt nie skrzywdzi Waszej pociechy i czy na pewno jest bezpieczny.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować