Kategorie Inspiracje

Niebezpieczne tatuaże i ich znaczenie. Te wzory mogą wpakować Cię w niezłe kłopoty

Tatuaże to coś znacznie ważniejszego niż tylko wzór namalowany na ludzkim ciele. Dla pewnych grup, określone tatuaże mają specjalne znaczenie dlatego też jeśli nie należysz do pewnych subkultur lub nie znasz znaczenia danego symbolu, możesz zostać źle odebrany. Abyś wiedział jakie wzory mogą być uważane za niebezpieczne oraz sprawić Ci wiele kłopotów, postanowiliśmy sporządzić listę tatuaży. Za niektóre z nich w pewnych krajach możesz pójść do więzienia! Lepiej wiedzieć na jakie symbole warto uważać!

#1 Niebezpieczne tatuaże – Budda

instagram.com/bangbangnyc

Obraz jakiegokolwiek Boga na ciele jest uważany za bluźnierstwo, dlatego turyści z tatuażami Buddy podczas podróży do krajów buddyjskich, często trafiają do aresztu.

#2 Koniczyna

instagram.com/tattooist_wasabi

Często uważa się, że czterolistna koniczyna to symbol szczęścia, co jednak jeśli wykonasz tatuaż koniczyny z trzema liśćmi? Może to oznaczać, że jesteś częścią irlandzkiej grupy przestępczej, tak więc jeśli któryś z członków ganku zobaczy u Ciebie tatuaż i będzie wiedział, że nie jesteś częścią gangu, możesz mieć poważne kłopoty.

#3 Niebezpieczne tatuaże – Łza

instagram.com/jmeeksofficial

Tatuaż łzy pod prawym okiem może oznaczać, że dana osoba popełniła morderstwo lub usiłowała kogoś zabić. Ten tatuaż ma ogromne znaczenie dla więźniów, dlatego jeśli ktoś robi go „dla zabawy”, może zostać źle odebrany w kręgu kryminalistów, ponieważ więźniowie uważają, że trzeba „zapracować” sobie na taki wzór.

#4 Yakuza

instagram.com/seoulinktattoo

W Japonii tylko osoby należące do największej na świecie grupy przestępczej, mają prawo posiadania takiego tatuażu. Yakuza to najpotężniejszy i najniebezpieczniejszy gang przestępczy w Japonii. Więc każdy, kto ma ten typ tatuażu i nie należy do Yakuzy, najprawdopodobniej spotka się z poważnymi kłopotami.

#5 Niebezpieczne tatuaże – Drut kolczasty

instagram.com/postmalone

W kręgu kryminalistów tatuaż drutu kolczastego oznacza, że dana osoba została skazana. Każdy supeł na drucie oznacza jeden rok więzienia. Dlatego, gdy przestrzegający prawa obywatel decyduje się na ten tatuaż, byli skazańcy mogą go uznać za kryminalistę lub za osobę lekkomyślną, która nie docenia tradycji więziennych.

#6 Symbole pierścieni na palcach

instagram.com/ltwtattoo

Pierścienie na palcach to najszybszy i najłatwiejszy sposób na stwierdzenie, czy jego posiadacz był w przeszłości skazany i jeśli tak to czy był szanowaną osobą w więzieniu. Każdy pierścień pokazuje siłę ich autorytetu oraz doświadczenie.

#7 Niebezpieczne tatuaże – krzyż na klatce piersiowej

wikipedia.com/EasternPromises

Tatuaż dużego krzyża na klatce piersiowej jest bardzo niebezpieczny w Rosji. To tatuaż, który dostają najgroźniejsi przestępcy w tym kraju. Zrobienie go dla zabawy jest naprawdę ryzykowne, ponieważ jeśli doświadczony przestępca go zobaczy, właściciel tatuażu może zostać oskarżony o kłamstwo.

#8 Pajęczyna

instagram.com/jin_tattoo_x.x.x.

Pajęczyna to rodzaj autobiografii wśród skazanych ludzi. Oznacza to, że byli skazani przez długi czas i że walczyli z uzależnieniem od narkotyków. Jeden pierścień w pajęczynie stanowi jeden trudny rok z czyjegoś życia. W ten sposób przestępcy rozpoznają „swoich” i mają bardzo negatywną reakcję na osoby, które mają te tatuaże tylko dlatego, że wydają im się zabawne.

#9 Niebezpieczne tatuaże – drapieżny lew

instagram.com/vean_tattoo

Ludzie kojarzą ryk lwa z odwagą i potęgą. W świecie kryminalistów, osoby które mają na swoim ciele ryczącego lwa, pokazują że są osobami lubiącymi przemoc i są gotowe do popełnienia brutalnych przestępstw, za które nie będą żałować. Przestępcy uważają, że aby nosić taki tatuaż trzeba sobie zasłużyć.

#10 Trzy kropki

instagram.com/merry.jhyun

Ten mały, niewinnie wyglądający tatuaż na całym świecie oznacza to samo – Mi vida loca (Moje szalone życie). Nie mówi nic o właścicielu, poza faktem, że złamał prawo lub ma inne powiązania ze światem przestępczym. Oczywiście, jeśli nigdy nie miałeś problemów z prawem, lepiej nie wykonywać tego wzoru.

#11 Niebezpieczne tatuaże – korona z 5-cioma zakończeniami

instagram.com/inkprovised

W Stanach Zjednoczonych, tatuaż korony z 5-cioma zakońćzeniami jest symbolem gangu Latin Kings. Gang ten jest jednym z największych latynoskich gangów zarówno w więzieniu, jak i poza nim. Oczywiście uzyskanie tatuażu dla zabawy jest niezwykle niebezpieczne.

#12 Karty

instagram.com/seoulinktattoo

W świecie przestępczości zorganizowanej każda karta do gry ma swoje znaczenie. Dlatego kilka kart może wiele powiedzieć na temat przestępcy.

#13 Niebezpieczne tatuaże – gwiazdy

pixabay.com

Gwiazda to zwykły tatuaż dla osób przebywających w więzieniu. Znaczenie zmienia się w zależności od miejsca, w którym znajduje się tatuaż. Na przykład gwiazdy na kolanach oznaczają, że ta osoba nigdy nie podda się niczyjej woli, a gwiazdy na ramionach reprezentują siłę i szacunek.

#14 Klaun

instagram.com/captainstattoocompany

W Brazylii taki obrazek może kosztować Cię nawet życiem, ponieważ jest to bardzo obraźliwy tatuaż skierowany do służb mundurowych. Spowodowane jest to faktem, że w Brazylii takie tatuaże wykonują ludzie, którzy zabili policjanta.

#15 Niebezpieczne tatuaże – Symbole polityczne

pexels.com

Ludzie, którzy mają tatuaże związane z poważnymi zagadnieniami politycznymi i religijnymi, powinni być gotowi do walki o swoje poglądy w dowolnym momencie. W wielu krajach te tatuaże są karane grzywnami, a nawet karami więzienia, zwłaszcza jeśli obrażają wiarę i idee innych ludzi.

Wiedziałeś o znaczeniu tych tatuaży? Masz może podobne wzory?

Lubisz tatuaże? Te artykuły także mogą Cię zainteresować:

1) 12 tatuaży, które wykorzystują magię złudzenia optycznego. Trudno oderwać od nich wzrok

2) 25 pięknych pomysłów na pierwszy tatuaż. Są jak małe dzieła sztuki

3) Na taki tatuaż mogą pozwolić sobie tylko nieliczni! Jest darmowy i bardzo tajemniczy

4) 20 niezwykłych ilustracji, które wprowadzają tatuaż na zupełnie inny poziom