×

Niebezpieczny produkt IKEA wycofany ze sprzedaży. Klienci mogą zwrócić go bez paragonu

Wczoraj portal bankier.pl poinformował, że sklep IKEA wycofuje ze sprzedaży jeden ze swoich produktów, przeznaczonych dla najmłodszych. Sprawa jest na tyle poważna, że sklep poinformował swoich klientów, że mogą oni zwracać produkt nawet bez okazania paragonu.

IKEA poinformowała, że jeden z produktów jest wadliwy i prosi, aby niezwłocznie zwrócić go do sklepów. Cała sprawa dotyczy śliniaków dla dzieci. Model MATVRÅ, to kolorowy śliniaczek dla dzieci, który na pierwszy rzut oka wygląda niegroźnie. Jednak produkty wyposażone są w zatrzask, który może zostać łatwo zerwany, a następnie połknięty przez malucha. To sprawia, że rośnie ryzyko zakrztuszenia, a nawet śmierci dziecka, dlatego też IKEA zdecydowała się wycofać swój produkt ze sprzedaży.

ikea.com

Dodatkowo IKEA oświadczyła, że produkt można zwracać w dowolnym sklepie na terenie całej Polski, nawet bez okazania paragonu. Jeśli Twoja pociecha ma ten model śliniaka nie musisz od razu panikować. Nie każdy model tego produktu jest niebezpieczny. Śliniak MATVRÅ jest dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, a sprawa dotyczy jedynie śliniaków sprzedawanych w dwupaku, gdzie znajduje się czerwony i niebieski śliniak. Śliniaki w owoce i warzywa wciąż można zakupić w sieciówce szwedzkiego sklepu, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się inne materiały i nie zagrażają one życiu dziecka.

ikea.com

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości zwrotu zadzwoń pod numer 22 275 05 00 lub odwiedź stronę internetową sklepu ikea.com

Zobacz także:

1) Polak wymyślił sposób na sadzenie roślin bez użycia gleby. Ten pomysł pokochało tysiące osób

2) Sukulenty, które wyglądają jak króliki będą najbardziej uroczą ozdobą Twojego domu

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij