×

Oderwała płytki w łazience i umieściła w ich miejscu tą niesamowitą rzecz. Jestem zazdrosna!

Każdy z nas ma ulubione pomieszczenia czy to w domu, czy też w mieszkaniu. Jedni uwielbiają przebywać w swojej sypialni, inni czują się najlepiej w salonie. Są i tacy, którzy kochają spędzać czas w kuchni, a jeszcze inni najlepiej wypoczywają w łazience.

I to właśnie o ostatnim pomieszczeniu będzie ten wpis. W końcu jest to bardzo ważny element naszego domu, w którym spędzamy sporo czasu. Nic więc dziwnego, że również łazienka może zachwycać swoim wyglądem, o czym przekonasz się za chwilę.

Z moją opinią zgadza się pewna użytkowniczka Instructable, posługująca się nickiem „Baldr”. Kobieta stworzyła piękny, a zarazem niepowtarzalny projekt łazienki. Efekty są zdumiewające. Gdybym miała taką łazienkę, przesiadywałabym w niej godzinami.

Pierwszą rzeczą jaką zrobiła był plan. Musiała dowiedzieć się, w którym miejscu należy umieścić ściemniacz. W ten sposób wszystkie światłowody znajdą miejsce, do którego powinny zostać podciągnięte. Ostrzega aby ze względów bezpieczeństwa umieścić ściemniacz poza łazienką.

ł1

Rozłożyła przewody przyklejając je do terakoty. Długość włókien różniła się w zależności od tego jak daleko miały się znajdować od źródła światła.

ł2

Układając płytki od razu wkładała światłowody w odpowiednie miejsca. Przyklejała je taśmą, aby przypadkiem nie doszło do poplątania się przewodów. Pomiędzy płytkami zostawiała mnóstwo przestrzeni, żeby później łatwo ukryć okablowanie.

ł3

Musiała być bardzo delikatna podczas fugowania płytek ponieważ każde złamanie światłowodu mogło zepsuć efekt końcowy.

ł4

W miejscach gdzie podłoga wyglądała na „owłosioną”, musiała ukryć niektóre z luźnych włókien w zaprawie.

ł5

Gdy skończyła, a ściemniacz był wyłączony podłoga wyglądała jak każda inna.

ł6

Ale gdy włączyła światło, podłoga wyglądała jak rozgwieżdżone niebo!

ł7

„Baldr” tak bardzo pokochała swój projekt, że pomysł z oświetleniem wykorzystała również na schodach prowadzących na kolejne piętro.

ł8

Kobieta odświeżyła również swój stolik. Teraz wygląda wręcz magicznie, prawda?

ł9

Może Cię zainteresować

zamknij