Miętówki to najgorszy sposób na walkę z nieświeżym oddechem. Ich skład nam szkodzi
Higiena jamy ustny jest bardzo ważna, jednak mycie zębów dwa razy w ciągu dnia i żucie miętowej gumy nie wystarczy, aby pozbyć się brzydkiego zapachu z ust. Jeśli borykasz się z tym uporczywym problemem, mam dla Ciebie kilka rad, które mogą pomóc się go pozbyć!


#1 Pij mnóstwo wody

Picie wody to zawsze dobry pomysł. Jej duża ilość stymuluje wytwarzanie się śliny i pozwala uniknąć brzydkiego zapachu.
#2 Unikaj kawy



Wiem, że nawyk codziennej filiżanki kawy jest ciężki do oduczenia się. Jednak picie dużej ilości „czarnego wywaru” nie tylko wypłukuje magnez z Twojego organizmu, ale także wysusza Twoją jamę ustną. To prowadzi to wytworzenia się brzydkiego odoru.
#3 Jeśli masz protezę – myj ją regularnie



Dbanie o protezę jest równie ważne jak dbanie o zęby. Zacznij ją myć każdego wieczora, aby pozbyć się gromadzenia się bakterii.
#4 Używaj nici dentystycznej po każdym posiłku

Resztki jedzenia potrafią zostać pomiędzy zębami naprawdę długo, a przez to wytwarza się nieprzyjemny zapach z ust. Bakterie z jedzenia mogą przeniknąć głęboko poniżej linii dziąseł. Oprócz brzydkiego zapachu prowadzą również do infekcji.


#5 Co trzy miesiące wymieniaj swoją szczoteczkę

Czas leci nieubłaganie, a w tym czasie nasza szczoteczka się starzeje. Stara szczoteczka do zębów może być równie niehigieniczna jak zwykłe wkładanie bakterii do ust. Dlatego regularna wymiana szczoteczki do zębów jest niezbędna.
#6 Nie zaniedbuj języka



Gdy szczotkujesz swoje zęby, pamiętaj o regularnym umyciu języka. To na nim znajduje się 70% zarazków i bakterii!
#7 Kup bezalkoholowy płyn do płukania ust



Wiele płynów do płukania ust zawiera do 27% alkoholu w swoich składnikach. Alkohol wysusza usta, a jak już się dowiedzieliśmy, a to powoduje nieprzyjemny zapach. Dlatego też kupując płyn do płukania ust dokładnie sprawdzaj jego skład.
#8 Unikaj miętówek

Cukier jest dodawany do wielu miętówek, po które chętnie sięgamy po posiłku. Ten składnik pomaga rozwijać się bakteriom w naszych ustach, a to może doprowadzić do pogłębienia problemu nieświeżego oddechu. Słodzone odświeżacze oddechu na dłuższą metę nie są skuteczne . Jeśli musisz użyć miętówek, wybierz te bez cukru.
#9 Uważaj na leki, które bierzesz

Leki tj. tabletki antydepresyjne czy przeciwbólowe mogą tłumić wytwarzanie się śliny, a to jak już wiemy, prowadzi do nieświeżego oddechu.
#10 Pilnuj swojej wagi

Innym czynnikiem brzydkiego oddechu jest otyłość. Naukowcy z Tel Aviv University opublikowali badania, w których stwierdzono bezpośredni związek między nadwagą, a nieświeżym oddechem. Im bardziej jesteś otyły, tym większe istnieje prawdopodobieństwo brzydkiego zapachu.
#11 Powiedz „nie” diecie niskowęglowodanowej

pixabay.com
Ci, którzy interesują się dietami niskowęglowodanowymi, pewnie znają słowo „ketoza”. Jest to proces, w którym zmusza się organizm do spalania zmagazynowanych tłuszczów i białek w celu uzyskania energii. Dlatego też trzeba przestrzegać rygorystycznych diet, podczas których Twoje ciało uwalnia chemikalia, powodujące nieprzyjemny zapach.

