×

Kawiarnia stosuje nietypowe serwowanie kawy. Blogerzy je pokochali

W dzisiejszych czasach nie wystarczy, że restauracja serwuje pyszne dania – liczy się także wygląda knajpki oraz to czym potencjalny klient zostanie zaskoczony. Oczywiście, jedzenie jest istotne, ale przecież także inne aspekty danego miejsca trzeba sfotografować i dodać na swoje social media! Dlatego pewna azjatycka kawiarnia wprowadziła do swojego menu napój, który serwowany jest w nietypowy sposób.

Kawiarnia w Szanghaju zdecydowała się na nietypowe serwowanie kawy

Jeśli zwykła filiżanka kawy Ci nie wystarcza, jestem prawie pewna, że zachwyci Cię pomysł z serwowaniem kawy razem z watą cukrową! Wata nie jest jednak dodawana obok filiżanki, lecz znajduje się nad naczyniem.

nietypowe serwowanie kawy - 1
danielfooddiary.com

Ciepła para powoduje, że cukier z waty topnieje i ścieka prosto do filiżanki

Prosty zabieg powoduje, że zwykła wata cukrowa wygląda jak ogromna chmura, z której spadają słodkie krople cukrowej wody.

nietypowe serwowanie kawy
magistrate.my/coffeesignature

Zobacz także: Kawa z McDonald’s także dla wegan! Od teraz zamienisz krowie mleko na sojowe

Kawiarnia Mellow Coffee stała się słynna ze swojej „słodkiej deszczowej kawy”, a tłumy blogerów, jak tylko mogą, starają się zrobić najpiękniejsze zdjęcia tego pysznego deseru.

nietypowe serwowanie kawy - chmurka
instagram.com/parsa_aram

Trzeba przyznać, że tak podana kawa wygląda spektakularnie i magicznie, jednak sporo osób, które próbowały napoju, twierdzi, że sposób podawania kawy jest dość przesadzony.

Jeśli przyjrzeć się bliżej, efekt jest piękny tylko na początku

Z czasem cukier oblepia całą filiżankę przez co cały efekt traci swój urok. Wata cukrowa po kilku minutach traci swój kształt i oblepia nie tylko filiżankę z kawą, ale także spodek czy nawet stół… Piękny efekt kończy się dość sporym bałaganem, za który trzeba zapłacić około 9 dolarów (około 35 zł).

kawa z watą cukrową
misstamchiak.com

Gdyby jednak bardziej dopracować sposób podawania kawy i np. zmniejszyć chmurkę z waty cukrowej, na taką, która wielkością pasuje do filiżanki, kawiarnia z pewnością zyskałaby większą ilość zadowolonych klientów.

brudna filiżanka po kawie i wata cukrowa
instagram.com/ciderbasscigar

Jak Ci się podoba takie nietypowe serwowanie kawy? Skusiłbyś się na taki napój czy jednak azjatycki trend jest zbyt przesadzony? Podziel się swoją opinią w komentarzu na Facebooku!

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij