×

8 skutecznych sposobów, które sprawią, że Twoje ulubione buty już nigdy więcej Cię nie obetrą!

Nie ma znaczenia czy jesteś kobietą czy mężczyzną, kiedy trzeba rozchodzić nową parę butów, wszyscy cierpimy tak samo. Jako, że sami jesteśmy zaznajomieni z tym problemem, postanowiliśmy położyć kres cierpieniu! Stosując się do poniższych sztuczek będziecie mogli cieszyć się nowym obuwiem jakby było ono wykonane specjalnie dla was. Koniec z niewygodą i obtarciami.

1. Plastry

buty-2
Bardzo powszechne i niby oczywiste, ale jednak plastry sprawdzają się w takich sytuacjach. W ten sposób zapobiegniesz tarciom, co sprawi, że unikniesz pęcherzy. Pamiętaj jednak by plaster był nieco większy niż uciskające miejsce w bucie.

2. Talk

buty-3
Talk sprawi, że tarcie stopy będzie mniejsze. Posyp stopy odrobiną proszku zanim ubierzesz buty. Jeśli nie zamierzasz ubierać skarpetek, upewnij się, że stopy nie są mokre.

3. Skarpety i ciepło

buty-1
Załóż parę grubych skarpet, a następnie obcierające buty. Ciasne miejsca ogrzej suszarką i zacznij chodzić do całkowitego ostygnięcia. Powtarzaj czynność dopóki buty nie przestaną cię uwierać.

4. Dezodorant

buty-8
Innym sposobem na wyeliminowanie tarcia jest posmarowanie stóp dezodorantem.

5. Silikonowe wkładki

buty-7
Wkładki są dostępne w różnych modelach. Dzięki temu możesz je dopasować do obcierającej części buta.

6. Lód

buty-6
Napełnij plastikową torebkę wodą i umieść wewnątrz buta. Następnie włóż obuwie do zamrażarki i zostaw na noc. Woda, która zamieniła się w lód odrobinę rozciągnie obcierające buty.

7. Alkohol i papier

buty-5
Wetrzyj odrobinę alkoholu w obcierające miejsce, tak aby stało się wilgotne. Wypełnij buty papierem i zostaw na noc. Im więcej papieru włożysz do środka, tym bardziej rozbiją się buty.

8. Krem nawilżający

buty-9
Ta metoda sprawdza się tylko w przypadku skórzanych butów. Smarując strategiczne miejsca kremem, zmiękczysz skórę, która nie podrażni twoich stóp.

Może Cię zainteresować

zamknij