×

13 życiowych trików, które uratują Cię z wielu niezręcznych sytuacji. Warto je znać!

Czy gdy słyszysz frazę „niezręczna sytuacja” pewnie przypominasz sobie jakieś nieprzyjemne momenty ze swojego życia. Niezręczność to nie tylko długa przerwa w niewygodnym dialogu czy uśmiech z sałatką między zębami. Wielu z nas wie, że podobne wpadki mogą się przydarzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Nigdy nie mamy pewności czy nasz obcas nie złamie się podczas przechodzenia przez ulicę lub czy fragment naszego lunchu nie wyląduje na naszej białej koszuli.

Nie oznacza to, że mamy siedzieć w swoich domach i nigdy nie wychodzić do ludzi, lecz o to aby zawsze wiedzieć jak poradzić sobie w trudnych i nieprzewidywalnych sytuacjach. Oto szereg wskazówek, dzięki którym zawsze wyjdziesz na prostą!

#1 Problemy z zamkiem błyskawicznym

Kiedy niespodziewanie zamek błyskawiczny w Twojej kurtce się zatnie, warto złapać za zwykły ołówek. Pocieraj obie strony zamka błyskawicznego rysikiem, a następnie delikatnie go pociągnij.

#2 Tłuste włosy

Kiedy nie ma czasu na umycie swoich włosów, a te szybko się przetłuszczają, możesz użyć ręczników papierowych. Wystarczy, że przy skalpie umieścisz ręcznik i zbierzesz oleistą ciecz, następnie potrząśnij włosami i gotowe! Włosy będą wygladać na świeższe i ładniejsze.

#3 Problemy z legginsami

Legginsy są wygodne i wiele kobiet lubi je nosić, lecz niestety często podkreślają one wady naszej figury. Mimo to nadal istnieje sposób jak dobrze je nosić. Weź stare rajstopy i obetnij je tak aby stały się szortami. Załóż je pod legginsy, a problem z odcinaniem się materiału zniknie. Jeśli jednak nie chcesz psuć rajstop warto kupić bezszwowe majtki.

#4 Nadmierne pocenie się w okolicy klatki piersiowej

Obecna pogoda sprawia, że dużo się pocimy i to może prowadzić do tworzenia plam na ubraniach. Jeśli chcesz temu zapobiec wystarczy, że użyjesz zwykłych wkładek higienicznych i umieścisz je pod stanikiem, tak aby wchłaniały one wilgoć.

#5 Plamy po tuszu

Jeśli atrament z długopisu wyciekł na Twoje ubranie możesz poratować się żelem antybakteryjnym. Umieść szmatkę lub ręcznik papierowy pod plamą, a następnie wyciśnij środek dezynfekujący na plamę. Przetrzyj go serwetką lub wacikiem, a następnie wypierz koszulę.

#6 Wilgotne buty

Jeśli Twoje buty są wilgotne, wystarczy że do woreczków wsypiesz trochę sylikonowego żwirku dla kota. Napełnij woreczki (lub rajstopy) żwirkiem a następnie umieść je w butach. Zostaw na noc, aby żwirek pochłoną całą wilgoć. Przydatne będzie dodanie sody oczyszczonej do butów, aby zapobiec rozwojowi bakterii, które mogą prowadzić do nieprzyjemnych zapachów.

#7 Brzydki zapach z ust

Jeśli szybko potrzebujesz odświeżyć swój oddech i nie masz pod ręką szczoteczki do zębów, możesz wziąć ziarenka kawy i zacząć je żuć. Usunie to nieprzyjemny zapach, a lita konsystencja pomoże oczyścić język z płytki nazębnej, która zawiera dużo bakterii.

#8 Żółte zęby

Wetrzyj w zęby wewnętrzną stronę skórki banana i odczekaj 10-15 minut. Następnie usuń go szczoteczką do zębów i przepłucz usta. Ta procedura pomoże ci delikatnie wybielić zęby.

#9 Nadmierne pocenie

Aby zmniejszyć ryzyko plam potu pod pachami możesz użyć ziemniaków. Pokrój świeże warzywo i wetrzyj je w skórę pod pachami. Poczekaj, aż wsiąknie, a następnie umyj skórę wodą.

#10 Śliskie buty

Możesz użyć papieru ściernego i ruchem okrężnym pocierać podeszwę butów. Pamiętaj aby nie pocierać papierem zbyt mocno i zacząć ruch od pięty w kierunku palców. Innym sposobem jest stworzenie sylikonowych pasków z kleju na gorąco.

#11 Podwijanie spódnicy

Chcesz założyć spódnicę, która stale podjeżdża do góry? Nie ma problemu! Użyj lakieru do włosów, aby przytrzymać ubranie w odpowiednim miejscu. Po prostu spryskaj lakierem uda, a spódnica nigdy więcej nie podjedzie do góry.

#12 Obrączka na spuchniętych dłoniach

Jeśli nie możesz ściągnąć obrączki ze swoich palców, po prostu podnieś rękę do góry. Przytrzymaj ją przez kilka minut – w tym czasie krew spłynie z Twojej ręki w dół i w ten sposób bez problemu ściągniesz pierścionek.

#13 Guma do żucia na ubraniach

Jeśli guma utknęła na Twoich ubraniach możesz poratować się taśmą klejącą. Przyklej kawałek taśmy na gumie i szybko ją zerwij. Powtórz czynność kilka razy.

Który trik podoba Ci się najbardziej?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij