Kategorie Pomysły

10 niesamowitych faktów, które sprawią, że zupełnie inaczej będziesz patrzeć na świat

Internet jest kopalnią wiedzy, z której możesz dowiedzieć się mnóstwa faktów na przeróżne tematy. Oto kilka informacji, które przypomną Ci że nasz świat jest niesamowity!

#1 Niektóre samochody Mercedes-Benz odtwarzają „szum różowy” przed wypadkiem

10 niesamowitych faktów, które sprawią, że zupełnie inaczej będziesz patrzeć na świat

Kiedy czujniki pojazdu wykryją kolizję, system odtwarza „szum różowy”, który jest prawie niesłyszalny, ale powoduje napięcie mięśni ucha. Ten system pomaga kierowcy uniknąć uszkodzeń lub utraty słuchu w wyniku wypadku.

#2 Najgłośniejszym słowem, które wykrzyczała kobieta było słowo „cisza”

BBC

Ten niezwykły rekord został ustalony przez nauczycielkę w szkole w Belfaście w Irlandii Północnej. W 1994 r. Panna Flanagan ustanowiła światowy rekord Guinessa, gdy wykrzyczała słowo „Cisza!” o wartości 121,7 decybeli – był to okrzyk głośniejszy niż na jakimkolwiek koncercie rockowym.

#3 Gorące źródła w Kanadzie co roku organizują niecodzienny festiwal

Takhini hot pools

Gorące źródła Takhini Hot organizują festiwal zamarzniętych fryzur. Goście ośrodka muszą wskoczyć do gorącej wody rozgrzanej do blisko 40 stopni, gdy na zewnątrz panuje około – 30 stopni.

#4 Według szefa kuchni Gordona Ramsay’a, istnieje 5 dań, które każdy powinien być w stanie przygotować

via GIPHY

1. Duży burger. Ponieważ każdy uwielbia dobre burgery.
2. Zdrowe śniadanie. To bardzo ważny posiłek w ciągu dnia, dlatego powinien być zdrowy i smaczny.
3. Gulasz. Jest to danie, które możesz przygotować w każdy dzień tygodnia.
4. Danie z kurczaka. Istnieje wiele metod przygotowania kurczaka i zawsze to mięso smakuje dobrze.
5. Dobry deser. Jedzenie ciasta, które samodzielnie się upiekło smakuje znacznie bardziej niż deser, który kupiło się w sklepie.

#5 Podczas I Wojny Światowej, żołnierze wojsk niemieckich, francuskich oraz brytyjskich używali starych, pustych drzew do szpiegowania swoich wrogów

rarehistoricalphotos

Najpierw rzemieślnicy wykonali specjalne szkice i dokonali pomiarów drzewa rosnącego w pobliżu terytorium wroga. Następnie sporządzili dokładną kopię tego drzewa. W nocy zespół inżynierów przeprowadzał operację wyrywania drzewa i zastąpienia go fałszywym. Żołnierz ukrywał się w środku i mógł uważnie obserwować ruchy wroga.

#6 Istnieje pewien powód dlaczego najlepsze pomysły przychodzą nam do głowy podczas brania prysznica

10 niesamowitych faktów, które sprawią, że zupełnie inaczej będziesz patrzeć na świat
freepik.com

Według badań przeprowadzonych przez psychologa Shelley H. Carson z Harvardu, wzięcie prysznica lub kąpieli z pianą to świetny pomysł, jeśli potrzebujesz kreatywnego podejścia do problemu. Kiedy relaksujemy się, nasz mózg przechodzi do tzw. okresu inkubacji. W tym stanie zwykle podejmujemy ważne decyzje, zastanawiamy się nad pomysłami i dochodzimy do interesujących wniosków.

#7 „100 lat” to film, który swoją premierę będzie miał w 2115 roku

GreenieSenior69 / redit

Film, którego prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy, został nakręcony przez Roberta Rodrigueza i Johna Malkovicha przy wsparciu producentów ultra-elitarnego alkoholu – Louis XIII. To właśnie na początku filmu, bohaterowie znajdują butelkę tego koniaku. Materiał filmowy został zamknięty w wytrzymałym sejfie, który automatycznie otworzy się w dniu premiery filmu czyli za 100 lat. Dokładnie za tyle lat koniak osiągnie swoją dojrzałość. Zaproszenia na premierowy pokaz zostały wykonane z metalu i wysłane do 1000 najbardziej wpływowych osób na świecie, które mają przekazać je swoim potomkom. Mimo tego, że film będzie miał premierę za 100 lat, to obecnie można zobaczyć jego zwiastun.

#8 Istnieje coś takiego jak „złota krew” i posiada ją tylko 43 osoby na całym świecie

Wikipedia

Znamy krew Rh- i Rh+. Ale jest też krew nazywana „złotą krwią” ze względu na jej niewiarygodną rzadkość czynnika Rh. W układzie Rhesus (Rh) są ludzie z krwią Rh OBOJĘTNE (nie Rh+ ani Rh-!) i są oni najcenniejszymi dawcami krwi na świecie! Obecnie z tą grupą krwi, gdzie ich Rh zapisuje się jako Rh-zero (nie mylić z grupą krwi zero Rh-) żyją tylko 43 osób. Czy uważasz, że możemy uznać ten fakt za nowy krok w ewolucji człowieka?

#9 W Anglii istnieje ogród botaniczny z niebezpiecznymi i trującymi roślinami. Ogród jest otwarty dla wszystkich

10 niesamowitych faktów, które sprawią, że zupełnie inaczej będziesz patrzeć na świat
wikmedia.org

Na terenie zamku Alnwick znajduje się ogromny kompleks ogrodowy, który istnieje od ponad 300 lat. W 2005 r. Księżna Northumberland, Jane Percy, postanowiła otworzyć kolejny piękny ogród z niezwykłymi i niebezpiecznymi roślinami. Za wielką bramą znajduje się ponad 100 trujących, narkotycznych, zabronionych plonów z całego świata. Dziś jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju – wszystkie wycieczki turystyczne są dokładnie nadzorowane.

#10 Pierwsza stacja kosmiczna o nazwie Asgardia przyjmuje aplikacje od przyszłym mieszkańców

Twitter/VOLG_DE_DATA

To pierwszy stan, który będzie zlokalizowany na niskiej orbicie okołoziemskiej. Asgardia ma własną flagę, godło, konstytucję a nawet prezydenta – będzie nim rosyjski naukowiec i biznesmen, Igor Ashurbeyli. Projekt został już w pełni sfinalizowany i rozpoczęto jego produkcję.Jeśli zdecydujesz się ubiegać o obywatelstwo, możesz to zrobić na stronie: Asgardia.space.

Naucz się intrygujących iluzji z użyciem kart do gry. Zobacz jakie to proste:

Fotografie: youtube.com