×

Instagram zacznie blokować hejterów. Wszystko dzięki nowej funkcji

O tym jak dużo hejtu jest w internecie można przekonać się niemal codziennie. Internauci bywają bezwzględni dla innych użytkowników i skutecznie potrafią, niemalże całkowicie, zniszczyć czyjąś samoocenę, dotkliwie urazić, a nawet doprowadzić do załamań psychicznych. Dlatego też w trosce o swoich użytkowników Instagram wprowadza nową funkcję, która ma zmniejszyć, a w przyszłości może nawet całkowicie, wyeliminować hejt w sieci.

Nowa funkcja Instagrama ma na celu zmniejszyć ilość hejterów w sieci

nowa funkcja instagrama
instagram-press.com

Prowadzenie nowej funkcji przez Instagram ma polegać na wprowadzeniu dodatkowego pytania, które pojawia się podczas publikowania niemiłej i krzywdzącej treści. Podczas dodawania wpisu pod czyimś zdjęciem, algorytm ma wykryć wulgaryzmy i obelgi, które zostały wcześniej zgłoszone przez innych użytkowników, a następnie zadać pytanie czy dana osoba jest pewna, że chce opublikować swój wpis.

telefon w rękach - instagram
unsplash.com

Nowa funkcja Instagrama ma w ten sposób powstrzymać hejterów przed dodaniem obraźliwego komentarza. Wszystko w myśl utrzymania platformy jako miejsca wspierającego, dlatego też wyskakujący komunikat będzie głosił „Keeping Instagram supportive place”. To spowoduje, że hejter zastanowi się dwa razy zanim doda komentarz. Jeśli się rozmyśli, będzie mógł cofnąć dodawanie wpisu. Niestety jak wiadomo, mnóstwo osób lubi dopiec drugiej osobie i nowa funkcja Instagrama może być niewystarczająca, aby utrzymać porządek na portalu społecznościowym…

nowa funkcja instagrama
instagram-press.com

„Restrict”, bo tak będzie nazywać się nowa funkcja Instagrama, ma jednak jeszcze jedną zaletę. Nawet jeśli złośliwy użytkownik zdecyduje się na umieszczenie wpisu pod zdjęciem danej osoby, możliwe będzie jego ukrycie. W takim przypadku komentarz będzie widoczny tylko dla osoby, która go zamieściła.

Czy to jednak sprawi, że hejterzy faktycznie zrezygnują z publikowania wulgarnych i obraźliwych treści? Mam nadzieję, że tak, chociaż jak wiadomo niektóre osoby potrafią założyć nawet po kilka kont tylko po to by zwiększyć liczbę niemiłych komentarzy pod zdjęciem użytkownika, którego nie lubią.

Często korzystasz z Instagrama? Zdarza Ci się pisać hejty w internecie?

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij