×

Funkcje w telefonie, których mogłeś nie znać. Jest ich aż 8

Od kiedy na rynku pojawiły się smartfony, życie stało się łatwiejsze. Telefony mają wiele aplikacji, dzięki którym oszczędzamy czas i pieniądze. Są jednak funkcje, których prawdopodobnie jeszcze nie odkryłeś i o których nigdy nie słyszałeś.

Zebrałam kilka interesujących ustawień telefonu, dzięki którym Twój smartfon będzie pracował wydajniej.

#1 Zatrzymanie wyskakujących reklam

Reklamy są denerwujące. Zwłaszcza te, które pojawiają się nagle i niespodziewanie podczas korzystania z różnych aplikacji. Jeśli nie masz ochoty płacić za wersje premium, możesz w łatwy sposób wyłączyć wyskakujące reklamy. Wystarczy, że przełączysz urządzenie na tryb samolotowy. Wtedy korzystanie z ulubionych aplikacji będzie przyjemniejsze, ponieważ okienka z reklamami nie będą się pojawiać.

Zobacz także: 15+ nieoczekiwanych zdjęć, które ludzie znaleźli w swoich telefonach, a sami ich nie zrobili

#2 Szybkie ładowanie

pixabay.com

Telefon jest bezużyteczny, gdy jest rozładowany. Dlatego, jeśli zauważysz, że bateria jest na wyczerpaniu a nie masz zbyt dużo czasu na ładowanie – włącz tryb samolotowy. Ładowanie będzie przebiegało znacznie szybciej niż zwykle.

Poza tym, zainstalowanie ciemnego tła na ekranie głównym sprawi, że bateria nie będzie się tak szybko rozładowywać.

#3 Szybkie usuwanie tekstu

pixabay.com

Nie, nie musisz przytrzymywać przycisku „Backspace” i czekać. Właściciele iPhone’ów i iPadów mogą skorzystać z funkcji „Wstrząśnij”. Po prostu, jeśli zechcą usunąć wpisywany tekst, muszą potrząsnąć telefonem. Wtedy pojawi się menu z opcjami „Cofnij” (Undo) i „Anuluj” (Cancel). To drugie przydaje się, jeśli funkcja włączyła się przypadkowo, np. podczas podróży polną drogą. ?

Zobacz także: Telefony komórkowe mają funkcję, która może uratować Ci życie. Mało osób ją zna

#4 Wyłącznik czasowy dla muzyki

Być może nie wiesz o tym, ale Zegar w Twoim telefonie ma bardzo dobrą funkcję. Docenią ją wszyscy miłośnicy muzyki i audiobooków. Dzięki wbudowanemu w aplikację „Zegar” wyłącznikowi czasowemu, możesz ustawić żądaną godzinę i wybrać opcję „Zatrzymaj” odtwarzanie z listy dzwonków. Smartfon wyłączy się automatycznie, więc nie będziesz musiał spać przy grającym urządzeniu. Poza tym, zapobiegnie to rozładowaniu się baterii telefonu przez noc.

#5 Zapisywanie stron internetowych

Często artykuły, czy ebooki czytamy na kartach przeglądarki. Jednak, gdy prędkość łącza internetowego spada, otworzone strony znikają, albo zawieszają się. Nie musisz jednak się frustrować, bo jest na to sposób. Właściciele telefonów z systemem Android mogą teraz zapisywać dowolne treści internetowe do dalszego czytania. Wystarczy, że nacisną przycisk „Pobierz”.

#6 Poprawa zasięgu

Ta sztuczka pomoże użytkownikom iPhone’a poprawić połączenie sieciowe. Jeśli zasięg nie jest doskonały, należy wpisać *3370#, aby uzyskać lepszą jakość rozmów GSM. W celu wyłączenie tej funkcji, wystarczy wpisać #3370#.

#7 Bezprzewodowa myszka

Twój smartfon może być również używany w formie bezprzewodowego pilota. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację Air Mouse Pro (iOS) lub Remote Mouse (Android), a telefon stanie się urządzeniem sterującym do komputera lub laptopa.

Zobacz także: 7 telefonicznych trików, dzięki którym poczujesz się jak mistrz technologii

#8 Poziomica w telefonie

Wszystkie smartfony mają szeroką gamę czujników, które określają Twoją pozycję i orientację. Jeśli pobierzesz odpowiednią aplikację, będziesz mógł używać telefonu jak tradycyjnej poziomicy do pomiaru dowolnej powierzchni.

Korzystaliście kiedyś z tych funkcji? Może znacie inne ustawienia, które ułatwiają korzystanie ze smartfonów?

 

Wybrane dla Ciebie

IKEA wymyśliła urządzenie, które pozwala naładować telefon kładąc go po prostu na stole

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo obejdziemy się bez tradycyjnych ładowarek do naszych smartfonów. Wystarczy, że położymy je na blacie stołu, a one same zaczną się ładować. Wszystko dzięki urządzeniu IKEA Sjömärke. Czym jest IKEA Sjömärke? To niewielkie „pudełko”, które montuje się u dołu dowolnego blatu. Działa ono jako bezdotykowa ładowarka dla standardowych smartfonów […]

5 trików, które sprawią, że telefon będzie miał więcej funkcji. Kosztują grosze!

Dzisiejsze telefony komórkowe mają mnóstwo ciekawych funkcji. Oczywiście, im więcej zapłacimy za danego smartfona, tym większe mamy możliwości, jednak nie każdego stać na droższe modele telefonów. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pomogą Ci zastąpić droższe odpowiedniki smartfonów. Oto triki, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze, a jednocześnie sprawisz, że Twój telefon przejdzie na wyższy level! #1 Okulary […]

10 miejsc, w których nie powinno się trzymać telefonu

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć osobę bez telefonu w dłoni. Liczba użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie rośnie! Jesteśmy przywiązani do nich i nie wyobrażamy sobie (niestety), że mogłoby ich nie być w naszym życiu. Zabieramy je ze sobą wszędzie, nawet do łazienki i kuchni. Jednak trzymanie telefonu w niektórych miejscach może być niebezpieczne dla […]

10 częstych błędów, które powodują szybsze popsucie telefonu. Każdy z nas je popełnia

To normalne, że z czasem wszystkie sprzęty elektroniczne się psują i przestają poprawnie funkcjonować, jednak każdy z nas popełnia błędy, które przyspieszają szybszą eksploatację sprzętu. Aby uniknąć usterek i zacinającego się telefonu, musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych rzeczach. Oto błędy popełniane podczas używania smartfonów, które każdy z nas popełnia! #1 Niedbałe podłączanie kabla Czy […]

Trik z telefonem, który może Ci uratować życie na drodze. Zimą jest wyjątkowo przydatny!

Dni coraz krótsze i mrok zapada prawie w środku dnia! Wieczory stają się coraz bardziej niebezpieczne dla pieszych, zwłaszcza dla naszych dzieci… W miastach oświetlenie ulic, dróg i często jeszcze przejść dla pieszych zostawia wiele do życzenia. Poznaj trik, który może uratować życie Twoje lub Twoich bliskich! Szkoda, że takich życiowych trików nie uczą w […]

Taśma klejąca i kolorowe flamastry sprawią, że Twój telefon zyska nową, genialną funkcję

Jak często korzystasz z latarki w swoim telefonie? Podejrzewam, że zawsze szukając kluczy w torebce lub podczas nocnego spaceru, ta funkcja jest bardzo potrzebna. Ale czy wiesz, że zwykła latarka ze smartfona może stać się sprytnym narzędziem szpiegowskim? Wystarczy kawałek przeźroczystej taśmy klejącej oraz dwa flamastry, aby zamienić latarkę telefonu w latarkę na podczerwień! Zastanawiasz […]