7 genialnych wynalazków, w których istnienie będzie Ci trudno uwierzyć

Z pewnością każdy z Was widział kiedyś w filmach science-fiction taki wynalazek, którego nie ma w rzeczywistości i zadał sobie pytanie: „Czy kiedykolwiek będę miał okazję skorzystać z czegoś takiego?”. Okazuje się jednak, że sporo z tych niesamowitych gadżetów już faktycznie ISTNIEJE!

Któż z nas nie lubi nowinek technologicznych? Poniżej przedstawiamy listę gadżetów, które zaskoczą każdą lubiącą nowoczesne wynalazki osobę.

#1 Przenośna mini drukarka

© netdna.coolthings.com

Firma izraelska ZUta opracowała wyjątkowo mobilną, prostą, kieszonkową drukarkę, która wykona swoją pracę nawet kiedy jesteś poza domem. Wszystko, czego potrzebujesz, to smartfon, który pozwoli na sterowanie tym genialnym urządzeniem.

#2 Psi translator

© indiegogo.com © nomorewoof.com

No More Woof to urządzenie, które pozwala na komunikowanie się z czworonożnym przyjacielem. Dzięki niemu Twój pies będzie w stanie powiedzieć „jestem głodny” lub „chcę iść na spacer”.

#3 Nietypowy komunikator

© cdn.shopify.com

Gadżet goTenna pozwala na wysyłanie wiadomości tekstowych do podobnych urządzeń – nawet jeśli nie mamy dostępu do sieci komórkowej lub wi-fi. GoTenna świetnie nadawałaby się więc w miejscach, gdzie nie mamy dostępu do sieci.

#4 Urządzenie do pomiaru palcami

© toxel.com

Większość ludzi używa swoich palców (rąk) po to, aby określić daną wielkość. Dzięki temu urządzeniu możesz dokonać znacznie dokładniejszych pomiarów! Gadżet pozwala na zademonstrowanie, jak szeroki jest blat, okno w sypialni i nie tylko.

#5 Urządzenie do skanowania i malowania

© dornob.com © amazonaws.com

To rewelacyjne pióro, które może rysować dowolnym kolorem, jest marzeniem każdego artysty. Narzędzie skanuje dany obiekt, a następnie maluje (pisze) w kolorze, który pobrało.

#6 Czytający pierścień

© gearmix.ru

FingerReader to pierścień, który skanuje tekst i czyta go na głos. Jakby tego było mało, potrafi również tłumaczyć! Urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie dla osób niewidomych i niedowidzących. Kiedy ktoś chce przeczytać jakiś tekst, wystarczy że najedzie palcem na dane słowa, a urządzenie je odczyta. Podczas gdy czytelnik zbacza z linii tekstu, pierścień zaczyna wydawać specyficzny odgłos.

#7 Świecąca w ciemnościach roślina

© glowingplant.com

Grupa hobbystów biotechnologii stworzyła roślinę, która… świeci w ciemności! Wykorzystali w tym celu zestaw genów bakterii świetlnych i stworzyli roślinę, która wytwarza własne światło – bez dostępu do zasilania lub słońca.