×

Ten genialny trik zamieni plastikowe łyżeczki i butelkę w elegancką i nowoczesną lampę!

Uwielbiam transformacje niedrogich przedmiotów gospodarstwa domowego w takie o luksusowym wyglądzie.

Kiedy odkryłam, jak dzięki genialnej technice DIY kilka plastikowych łyżek można zamienić w piękną nowoczesną lampę, wiedziałam, że muszę się nią z Wami podzielić.

Projektant Jarosław Olenev wpadł na genialny pomysł „Łyżkowej lampy” –  przepięknej lampy wykończonej przy pomocy zaledwie kilkudziesięciu łyżek i plastikowej butelki. W rzeczywistości, jego projekt zapiera dech w piersiach i otrzymał za niego nagrodę „Future Now „S” Ecology and Design”.

Przewiń stronę aby przyjrzeć się, jak Jarosław przygotował ten zwycięski projekt –  nie uwierzysz, jak łatwo jest go zrobić w domu!

Nasz sprytny projektant rozpoczął prace przy swojej lampie od zgromadzenia kilku prostych narzędzi i materiałów: plastikowych łyżek, butelki po wodzie, noża do tapet, pistoletu z klejem, szczypiec i oprawki wraz z żarówką.

nowoczesna-lampa-z-lyzeczek-1

Jarosław ostrożnie odciął dno butelki. Potem usunął wszystkie uchwyty z łyżek.

nowoczesna-lampa-z-lyzeczek-2

Teraz zaczął przyklejać każdą „główkę” łyżki do butelki. Szedł od dołu do góry i zastosował klej, który nie stopi plastiku.

nowoczesna-lampa-z-lyzeczek-3

Jarosław – na codzień inżynier nuklearny – włożył sporo wysiłku w to, aby upewnić się, że każda łyżka została starannie umieszczona na lampie, aby tworzyła jednolity wygląd.

nowoczesna-lampa-z-lyzeczek-4

Gdy łyżki zostały ułożone, nasz projektant wykonał okrągły kołnierz, który przykleił do górnego otworu butelki.

nowoczesna-lampa-z-lyzeczek-5

Następnie zajął się aspektami elektrycznymi lampy. Zawiązał węzeł na kablu i włożył go przez górny otwór butelki. Potem przykręcił żarówkę i konstrukcja była prawie gotowa.

nowoczesna-lampa-z-lyzeczek-6

Ustawił żarówkę na odpowiedniej wysokości, aby światło generowało najlepszy efekt.

nowoczesna-lampa-z-lyzeczek-7

Aby jego lampa była elegancka i nowoczesna dając subtelny blask (i chronić plastik przed nadmierną temperaturą), użył żarówek energooszczędnych.

nowoczesna-lampa-z-lyzeczek-8

Chciałbyś mieć taką lampę DIY w domu? Daj nam znać w komentarzach.

Może Cię zainteresować

zamknij