×

Nowoczesne murale wykonane z nietypowych materiałów. Graffiti to przeszłość

Sztuka uliczna przez długi czas kojarzyła się tylko z graffiti i brzydkimi grafikami, na szczęście coraz więcej artystów streetart’owych pokazuje, że przestrzeń miejska może być wypełniona kolorowymi muralami i pięknymi grafikami. 23-letnia artystka postanowiła jednak odejść od puszek wypełnionych farbą, a swoje murale tworzy z całkowicie odmiennego materiału.

Ana Martins, znana również pod pseudonimem Aheneah, zdecydowała się tworzyć swoje dzieła sztuki z kolorowych sznurków oraz tysiąca gwoździ. Początkowo dziewczyna tworzyła swoje prace na tekturowych kartonach, kiedy udało jej się ulepszyć swój warsztat, artystka zdecydowała się na odważny krok i przeniosła swoje grafiki na ściany i mury budynków w rodzinnym mieście jakim jest Lizbona.

instagram.com/aheneah

Obecnie dziewczyna tworzy w Portugalii, jednak swoje prace publikuje na profilu na Instagramie, gdzie śledzi ją blisko 10 tysięcy. Aheneah wykorzystuje tradycyjną technikę haftu krzyżykowego, a także szycie konturowe. 23-latka zahacza kolorową wełnę na śruby, kotwicząc w ten sposób materiał i tworząc kolorowe dzieła sztuki. Dziewczyna przeniosła swoje prace z kartonów wielkości plakatu, na ulice Lizbony, tworząc prace o wymiarach 2 x 5 metrów. Jej ostatnie dzieła, zatytułowane „seamear”, „switch-over” i „no glass to hold me back”, zostały wykonane przy użyciu 700 metrów wełny oraz 2300 śrub.

instagram.com/aheneah
instagram.com/aheneah
instagram.com/aheneah

Obecnie Aheneah pracuje nad nowym projektem nazwanym „perception”, w którym wraca do małej formy oraz przenosi obrazy na drewniane deski. Nowe wyzwanie pozwala jej rozwijać niezwykły styl i odnajdywać nowe znaczenie w obrazach które każdy z nas widzi w inny sposób. Jak sama mówi:

Kiedyś badałam materiały i metody zwiększania skali tradycyjnych technik, teraz nadszedł czas, aby rzucić sobie wyzwanie o połączyć wszystko, co już eksperymentowałam. Teraz czas rzucić sobie wyzwanie i wrócić do malej i delikatnej skali. W ten sposób zaczynam lepiej rozumieć, że to na co patrzymy może wydawać się być czym innym niż wcześniej. Często nie widzimy rzeczy takimi, jakimi są, ale takimi jakimi sami jesteśmy.

instagram.com/aheneah
instagram.com/aheneah
instagram.com/aheneah
instagram.com/aheneah
instagram.com/aheneah

Zobacz także:

1) Ten artysta za pomocą farby w sprayu sprawia, że ściany stają się przeźroczyste

2) 9 niezwykłych artystów, którzy dzięki swoim dziełom zmieniają świat na lepsze. Mają ogromne serca

3) Igor Dobrowolski zaczął malować 5 lat temu. Dziś jego obrazy kupują celebryci

4) Prace tego twórcy musisz zobaczyć choć raz w życiu. Robert Gonsalves przeniesie cię w magiczny świat

Fotografie: www.designboom.com

Katarzyna

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Fotografka i redaktorka. Miłośniczka ciekawego designu, dobrej muzyki oraz oryginalnych rozwiązań dla domu. Wolne chwile spędza na szukaniu ekologicznych rozwiązań, którymi chce dzielić się z innymi.

Może Cię zainteresować

zamknij