Kategorie LajfhakiMiejscaOrganizacja

Zaostrzono zasady dotyczące bagażu podręcznego. Nowy regulamin dotyczy nie tylko płynów

Miłośnicy dalekich podróży nie zastanawiają się jaki środek transportu wybrać i często jednogłośnie odpowiadają, że samolot jest najlepszą opcją. Oczywiście te podniebne maszyny są szybkie i wygodne, lecz niosą ze sobą pewnie ograniczenia np. dotyczące wielkości bagażu czy zakazu wnoszenia płynów na pokład.

Do niedawna podczas podróży samolotem nie można było wnieść na pokład więcej niż 100 ml płynów, teraz TSA zaostrza regulamin

Amerykański Urząd Bezpieczeństwa Transportu (TSA) w ciągu najbliższego roku zwiększy kontrolę dotyczącą przewozu proszków na lotach krajowych. Oznacza to, że można spodziewać się utrudnień przy przewozie przypraw, leków w proszku lub zasypek dla dzieci.

Od 30 czerwca ma pojawić się nowy regulamin

Ze zmian w nim wprowadzonych wynika, że dozwoloną pojemnością do przewożenia proszków będzie 350 gramów. Jeżeli pojemnik będzie większy, służby z punktów kontrolnych lotnisk, mogą poprosić o przepakowanie proszku lub całkowite odrzucenie go.

Nawet jeśli Twój bagaż będzie spełniał wszystkie wymogi wciąż możesz zostać poproszony o umieszczenie opakowania z proszkiem w osobnym pojemniku w celu dodatkowej kontroli. Wzmożone kontrole na pewno będę odbywać się podczas lotów do Stanów Zjednoczonych. Takie działania mają na celu wyprzedzenie zagrożeń, zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom oraz stałe zwiększenie zdolności udzielenia odpowiedniej pomocy.

Zaostrzono zasady dotyczące bagażu podręcznego. Nowy regulamin dotyczy nie tylko płynów
wikimedia.org

Co myślisz o takim zaostrzeniu przepisów dotyczących latania?

Źródło: tiphero.com | Fotografie: commons.wikimedia.org, instagram.com