×

Butelka wciśnięta w koło to zły znak. Jeśli znajdziesz ją w swoim aucie, natychmiast odjedź

Samochodowi złodzieje wykombinowali nowy sposób na kradzież auta. A czasem na „jedynie” ukradnięcie z niego naszego portfela, komórki i innych kosztowności. Na czym polega tzw. butelka w kole? I jak się przed nią zabezpieczyć?

Nowa sztuczka w repertuarze złodziei samochodowych

Nowa sztuczka złodziei jest banalnie prosta. Ale zarazem jet odpowiedzią na coraz bardziej skomplikowane zabezpieczenia samochodów. Jak takie połączenie jest możliwe? Kradzież metodą butelka na kole bazuje na najczęściej najsłabszym ogniwie w wymyślnych samochodowych zabezpieczeniach. A owym najsłabszym ogniwem jesteśmy niestety najczęściej my – kierowcy.

Butelka, fot. genialne.pl

Na czym polega tzw. butelka na kole?

Sztuczka jest dość prosta i przebiega w następujący sposób. Najpierw złodzieje samochodowi umieszczają pustą, plastikową butelkę po wodzie (lub jakimkolwiek innym napoju) na jednej z opon. Zwykle po stronie pasażera twojego samochodu. Strona ma tutaj duże znaczenie. Bo zwykle nie zauważysz takiej plastikowej butelki po wodzie po wejściu do samochodu od strony kierowcy. Kiedy zaczynasz ruszać samochodem, usłyszysz niespodziewany chrzęst lub zgrzyt z drugiej strony samochodu. Będzie on oczywiście spowodowany przez butelkę po wodzie. Ale Ty nie będziesz miał oczywiście o tym pojęcia. Przypuszczalnie bowiem będziesz myślał, że o coś zahaczyłeś, albo, że coś się zerwało.

Butelka, fot. genialne.pl

Zmiażdżona przez koło pusta butelka wydaje odgłos, który prawie na pewno Cię zaniepokoi. Co robisz w takim przypadku. Jeśli zachowujesz się jak większość kierowców, to zatrzymujesz samochód i wysiadasz, aby zobaczyć skąd się wziął ten hałas i czy coś się stało z samochodem po tej stronie. W tym czasie samochodowy złodziej wsiada do Twojego auta (który prawdopodobnie nadal jest „na gazie”) i odjeżdża nim. Albo też złodziej po prostu zabierze z samochodu wszystkie cenne rzeczy, które będzie mógł na szybko złapać od strony z której Cię nie ma.

Butelka w kole
Butelka w kole, fot. genialne.pl

Jak się zabezpieczyć przed tym sposobem kradzieży?

Przede wszystkim warto wiedzieć, gdzie się z nim możesz spotkać. Na pewno nie wydarzy się to pod Twoim domem – żaden złodziej nie będzie czekał niewiadomej ilości godzin, aż wsiądziesz do swojego samochodu. Dużo bardziej prawdopodobne miejsce to parking samochodowy pod centrum handlowym, albo pod fast foodową sieciówką. Innymi słowy miejsca gdzie jest duży ruch, a ludzie są rozproszeni jakimiś zajęciami. Jedyną rzeczą, którą możesz zrobić, aby uniknąć tego rodzaju kradzieży jest obejście wokół samochodu przed ruszeniem nim. A jeśli zaraz po ruszeniu w drogę usłyszysz jakieś dziwne trzaski, to miej na uwadze, że może to być pułapka zastawiona przez złodziei.

Może Cię zainteresować

zamknij