×

Obierz ziemniaki i włóż do butów. Trik naszych babć ma wielu zwolenników

Za ciasne buty najlepiej jest wymienić w sklepie. Ale czasem chodzi o trzewiczki, które dostało się po kimś, albo też jedynie o rozchodzenie je. Podpowiadamy jak je rozciągnąć, tak by ich nie uszkodzić.

Jak rozciągnąć za ciasne buty?

Jeśli nie chcesz ich zwracać, ani skorzystać z usług szewca, oto najskuteczniejsze i zarazem najbezpieczniejsze metody na za ciasne buty.

Grube skarpety i suszarka do włosów

Załóż parę grubych skarpet i zapnij wygodnie buty. Teraz spróbuj zastosować suszarkę do włosów przez 20 do 30 sekund na raz do ciasnych miejsc. Użyj tylko średniego ciepła i trzymaj suszarkę w ruchu, aby nie wysuszyć i nie spalić skóry. Dobrym pomysłem jest zastosowanie odżywki do skóry lub środka nawilżającego do butów po użyciu tej metody.

za ciasne buty
za ciasne buty, fot. freepik

Mrożona torba z zamknięciem na zamek błyskawiczny

Ta metoda najlepiej sprawdza się na butach nieskórzanych. Wypełnij torbę z zamkiem błyskawicznym do połowy wodą. Umieść częściowo wypełnioną torbę wewnątrz buta. Postaraj się ułożyć ją tak, aby znalazła się w pobliżu ciasnych miejsc. Teraz umieść but i torbę w zamrażarce na noc. Woda zamieni się w lód i rozszerzy się, dając Ci dodatkowe rozciągnięcie dla Twoich butów.

Sztuczka z obranym ziemniakiem na za ciasne buty

Obierz ziemniaka i uformuj go w kształt skrzynki na palce Twojego buta (przód buta). Wytrzyj ziemniaka do sucha ręcznikiem papierowym i włóż go do środka buta na noc. Ta metoda może zapewnić umiarkowaną ilość rozciągania i sprawdza się przede wszystkim w przypadku skórzanych butów.

Spraye i płyny do rozciągania butów

W sklepach obuwniczych dostępnych jest wiele płynów i sprayów do rozciągania skóry, tkanin, a nawet winylu. Spryskaj nimi za ciasne buty w newralgicznych miejscach, a następnie przejdź się w nich. Produkty te mogą być również użyte razem z regulowanymi rozciągaczami do butów, aby pomóc nadać butom niestandardowe rozciąganie.

A tutaj przeczytasz o tym, jak wyczyścić białe podeszwy butów.

Może Cię zainteresować

zamknij