×
Wirtualna Polska

Obsypuję muszlę i czekam. Po 15 minutach jest lśniąca jak ze sklepu

Żel do toalety właśnie się kończył i nie wiesz, jak ją doczyścić? Środek, który przywróci jej dawny blask, a także sprawi, że pozbędziesz się kamienia, z pewnością masz już w domu. Na czym polega czyszczenie toalety kwaskiem? Wyjaśniamy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kwasek cytrynowy to substancja, która dezynfekuje, czyści, wybiela i nabłyszcza. Ten składnik wykorzystywany jest do przygotowania domowych środków czystości. Można użyć go zarówno do czyszczenia szkła, ceramiki jak i toalety. Jeśli nie masz tego produktu w domu, to bez trudu kupisz go w każdym sklepie spożywczym. Zapłacisz grosze, a z jego pomocą osiągniesz bardzo dużo.

Czyszczenie toalety kwaskiem — jak to zrobić?

To bardzo proste. Zaopatrz się w co najmniej dwa opakowania, a w przypadku uporczywego kamienia, cztery torebki kwasku. Następnie, załóż rękawiczki. Uchronią cię przed uszkodzeniem skóry. Pamiętaj, że kwasek cytrynowy to bardzo skoncentrowana substancja, która może dotkliwie wysuszyć skórę. Spłucz wodę w toalecie, a następnie, rozsyp kwasek po powierzchni muszli, zaczynając od miejsc, które są najbardziej zanieczyszczone. Zamknij klapę i odczekaj 15 minut. Po kwadransie przejedz po muszli szczotką toaletową, a na końcu, spłucz wodę. Sedes będzie śnieżnobiały i lśniący. To bardzo proste i ekologiczne rozwiązanie, które zastąpi płyn do toalety. Zabieg warto powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Adobe Stock

Czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Adobe Stock

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Ta mikstura zawojowała internet. Toaleta będzie lśniła po 30 minutach

Jak przygotować najlepszą pastę czyszczącą?

Kwasek cytrynowy możesz wykorzystać do wyczyszczenia armatury, wanny czy kabiny prysznicowej. Dla najlepszych efektów warto połączyć go z sodą oczyszczoną (ma działanie wybielające i dezynfekujące). W ten sposób przygotujesz pastę, dzięki której pozbędziesz się kamienia, a także zacieków i osadów z mydła. Jak ją zrobić? 100 g sody połącz z 50 g kwasku cytrynowego. Następnie, dolej 100 ml wody i dodaj dwie łyżki płynu do mycia naczyń. Jeśli chcesz, żeby pasta przyjemnie pachniała, zaaplikuj do niej kilkanaście kropelek ulubionego olejku eterycznego. Szczególnie polecamy olejek lawendowy, z drzewa herbacianego czy różany. Każdy z nich wykazuje działanie dezynfekujące. Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki. Konsystencja powinna przypominać gęstą pastę. Przełóż ją do szczelnie zamkniętego pojemnika. W ten sposób zaoszczędzisz kilkaset złotych rocznie na środkach czyszczących.

Czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Adobe Stock

Czyszczenie toalety kwaskiem, fot. Adobe Stock

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz również: Wlej do WC i zostaw. Za pół godziny toaleta będzie jak nowa

 

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować