×

Jak ocet jabłkowy radzi sobie ze zmianami skórnymi na Twoim ciele? Przekonaj się sam!

Problematyczne zmiany skórne, takie jak wypryski, trądzik i plamy starcze są powodem do niepokoju dla wielu ludzi. Swędząca skóra i nieestetyczne przebarwienia mogą doprowadzać do szału i w rzeczywistości ciężko się ich pozbyć. Często sięga się po przeróżne kremy, które nie zawsze dają ukojenie i nie rozwiązują problemów. Lepiej byłoby podejść do tematu w naturalny sposób, tylko gdzie szukać pomocy?

Otóż rewelacyjnie w tej kwestii sprawdza się ocet jabłkowy. Znany z kuchni ma o wiele szersze spektrum działania. Według wielu źródeł sprawdza się w pielęgnacji skóry. Jego właściwości pH, naturalne kwasy (alfa-hydroksykwasy) pozwalają kojąco i regenerująco działać na skórę.

Dlaczego warto korzystać z octu jabłkowego?

Najlepiej działa na skórze z problemami takimi jak łuszczyca. Poziom pH w occie jest bardzo podobny do tego, który ma ludzka skóra. Stosowanie tego produktu pozwala ukoić suchą i swędzącą skórę. Dodatkowo kwasy minimalizują pory i ocet działa jak naturalny tonik.

fb_image_3483771

4 sposoby na korzystanie z octu jabłkowego:

  • Starcze przebarwienia

Alfa-hydroksykwasy, które naturalnie występują w occie jabłkowym mogą pomóc delikatnie usunąć martwe komórki naskórka. Z biegiem czasu, regularne stosowanie może przyczynić się do zmniejszenia śladu plam starczych na skórze.

Stosowanie: ocet nałóż bezpośrednio na starcze plamy. Użyj wacika do tego, aby osuszyć miejsce. Pozostaw ocet na około 30 minut. Powtarzaj czynność dwa razy dziennie przez okres do sześciu tygodni dla uzyskania najlepszych rezultatów.

  • Trądzik

Kwas jabłkowy potrafi zdziałać cuda. Nie tylko w naturalny sposób łagodzi skórę, ale działa również jako antybakteryjny środek czyszczący.

Stosowanie: niewielką ilością octu jabłkowego przemyj twarz. Nie zapomnij później umyć jej wodą.

  • Tonik

Te właściwości ściągające w occie jabłkowym mogą pomóc zminimalizować pory i poprawić krążenie w skórze.

Stosowanie: Zmieszaj ½ szklanki wody i ½ szklanki octu jabłkowego z kilkoma kroplami olejku lawendowego. Stosuje się bezpośrednio na skórze za pomocą wacika, pozostaw na 2 minuty, a na koniec spłucz wodą. Powtarzaj do 2 razy dziennie.

  • Łagodzi oparzenia słoneczne

Oparzenia słoneczne mogą palić i swędzieć, a proces gojenia jest dość długi. Ocet jabłkowy w naturalny sposób ściąga skórę, co oznacza, że może przyspieszyć powrót do formy sprzed poparzenia. Zmniejsza swędzenie i pieczenie.

Stosowanie: Wymieszaj w równych proporcjach wodę i ocet jabłkowy. Stosuj bezpośrednio na skórze poprzez delikaktnie wcieranie. Powtarzaj kilka razy dziennie.

O czym należy pamiętać?

• Niektóre problemy skórne są poważne i wymagają bardziej rygorystycznego leczenia niż sam ocet. Na przykład w pewnych sytuacjach wyprysk może prowadzić do infekcji, która wymaga antybiotyków.

• Ocet jabłkowy może powodować podrażnienia skóry i nie powinien być stosowany na otwarte rany. Chociaż jest to produkt naturalny, istnieje nadal możliwość wystąpienia reakcji alergicznych, takich jak: wysypka, trudności w oddychaniu czy obrzęk.

• W niektórych ciężkich przypadkach zmian skórnych ocet jabłkowy może powodować uczucie pieczenia lub stan zapalny skóry.

Ważne jest, aby zwrócić się o poradę do lekarza specjalisty, jeśli którykolwiek z powyższych problemów występuje właśnie u Ciebie.

Może Cię zainteresować

zamknij