×

To najbardziej pomysłowy trik, który ochroni Cię przed osami. Wystarczy tylko papierowa torba!

W końcu mamy lato, ale te małe szkodniki są w stanie popsuć nawet najlepszy czas. Są sytuacje, w których ewidentnie ich aktywność jest wzmożona. W połowie sierpnia, kiedy zaczyna się winobranie, osy są bardziej aktywne.

Problem pojawia się, gdy ktoś ma alergię na jad tych owadów. Wtedy bardzo szybko trzeba interweniować. Możesz także skorzystać z naturalnych sztuczek, które pomogą Ci walczyć z pszczołami i osami.

Aby pozbyć się tych nieznośnych towarzyszy skorzystaj z naszych porad.

Od tej pory będziemy skutecznie odpierać atak!

1

1. Mielona kawa.

Podpalona kawa wytwarza zapach, który będzie odstraszać owady.

2

2. Miedziaki.

Osy nienawidzą zapachu miedzi i mosiądzu. Potrzymaj je chwile w dłoniach, a później połóż je na tacy, która znajduje się na stole.

3

3. Unikaj kolorowych ubrań.

Podobnie jak wszystkie owady, osy także uwielbiają krzykliwe kolory. Staraj się ubierać dzieci monochromatycznie, w stonowanych barwach. Zmniejsza to ich agresywność.

4

4. Bazylia.

Zapach tej rośliny działa jak kryptonim. Postaw ją na stoliku, a będziesz mieć przysłowiowy święty spokój. Podobne działanie mają pomidory, ale nie są tak ozdobne jak bazylia.

5

5. Czosnek.

Olejek z czosnku utrzymuje osy na dystans. Podobny efekt uzyskasz smarując ciało cytryną i goździkami.

6

6. Zawsze przykrywaj jedzenie.

Ta sztuczka jest niesamowicie skuteczna i bardzo prosta. Niezależnie od tego, gdzie jesteśmy, zawsze musimy zadbać o to, aby chronić jedzenie. Chwila nieuwagi i może dojść do najgorszego.

7

7. Trik z papierową torebką.

Jak się okazuje osę można bardzo łatwo przechytrzyć. Wypełnij torebkę makulaturą, zawiąż ją na górze. Przymocuj ją do płotu, a sam zobaczysz, że osy zaczną interesować się torebką, a nie Tobą! Pomyślą, że jest to gniazdo os.

8

Może Cię zainteresować

zamknij